Wpis z mikrobloga

#seriale #pytanie #pomocy #rekomendacja #kiciochpyta

Dzień dobry, możecie mireczki polecić jakiś dobry serial? Te, które oglądnąłem/oglądam dotychczas to i mogę polecić ( może zadziałacie jak gustomierz :D )

- breaking bad
- the wire
- southland
- the shield
- narcos
- rome ( wielka szkoda, że się skończył :( )
- spartacus krew i piach, bogowie areny, zemsta
- vikings
- gra o tron
- the walking dead
- dexter
- sons of anarchy
- sopranos
- jericho
- V
- flash
- boardwalk empire
- true blood, lol
  • 24
  • Odpowiedz
@maze: Mnie najbardziej zachwyca fakt, że pomimo już szóstego sezonu ten serial dalej trzyma okropnie wysoki poziom. Idealny balans między komedią, a dramatem.
  • Odpowiedz
@kaesx: Akurat Vinyl po dwóch odcinkach wydaje mi się nudny i monotonny. Dociągnę pewnie do końca sezonu(ale teraz wyskoczył House of Cards więc oglądanie Vinyla poszło w odstawkę), ale na razie nie zachwyca.
  • Odpowiedz
@kaesx: No i #!$%@?. Miałem ochotę na jakąś dyskusję czy argumenty z twojej strony czemu uważasz ten serial za dobry(oprócz argumentu o muzyce bo tu się zgodzę, że jest dobra), a praktycznie wyjechałeś z wyświechtanym "O gustach się nie dyskutuje".

Czuję się jakby napluto mi w twarz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Wiedmolol: Otóż tak. Strzelania bądź efektów specjalnych tu raczej nie uswiadczysz, to nie tego typu produkcja. Za to jest to sensownie zrealizowany, w mojej opinii dość dobrze nakręcony i zagrany serial, oddajacy klimat tych szalonych lat z perspektywy dość niespotykanej, bo producenta muzycznego, postaci na tyle pokreconej i jeszcze niejednoznacznie określonej, że jestem pewien (znając wcześniejsze kino Scorsese), iż jeszcze niejednokrotnie zaskoczy w tym serialu. Teraz dobrze? ;)
  • Odpowiedz
@kaesx: Lepiej, lepiej. :P

Otóż ja uważam, że realia rzeczywiście oryginalne i temat świeży, ale został on po części zepsuty przez nadmierne eksponowanie tego całego "sex, drugs and rock and roll". Oczywiście ja rozumiem, że takie założenia serialu i nie może tego zabraknąć gdy chodzi o tamte czasy i taką branżę, ale jest tego zbyt dużo i zabiera to czas, który można by poświęcić na rozwój i nakreślenie postaci.

Na
  • Odpowiedz
@Wiedmolol: no mnie zauroczyl od pierwszego odcinka już. Jestem po 4 i nie zmieniam zdania (dziś był nowy). Jak na tamte lata i branże, to wcale aż nadto nie eksponują s d and r&r ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak jak mówię, to Scorsese, a Scorsese to artysta kina. Obejrzyj jeszcze kilka odcinków, a wydaje mi się, że nie pożałujesz.
  • Odpowiedz
@maze: przede wszystkim banshee, biorąc pod uwagę seriale które obejrzałeś i zapewne lubisz powinien wskoczyć na Twoją listę top 3 :)
  • Odpowiedz