Wpis z mikrobloga

@kubatre1: Uczepili się jak dzieci. Odpowiedział jak prawdziwy naukowiec i wszyscy się podniecają. A kolo wierzy w ewolucję, czyli zaprzecza we wszystko co wierzy od samego początku śmiesznego dogmatu, na którym zbudowana jest jego religia- zawsze mnie to bawi, gdy ktoś jest chrześcijaninem a zarazem "wierzy" w ewolucję ...a no tak, chyba że jest kreacjonistą
@enemydown: A mi się wydaje, że właśnie powinniśmy iść tą drogą - nie wykorzeniać religie, ale modyfikować je, dostrajać do aktualnego poziomu wiedzy. Twór powstały tysiące lub choćby setki lat temu nie może się idealnie wpasować w formułę nowoczesności, zwłaszcza, gdy dotyczy również mentalności ludzkiej, etyki, moralności, wymiaru duchowego...
@kolnay1: jest piękna i fundamentalna różnica między agnostycyzmem a ateizmem. A gnosis - nie wiem, zatem nie przesądzam. Dawkins nie walczy z koncepcją filozoficzną Boga. Rozumiem, że jego opór jest skierowany przeciwko wszystkiemu co zrobiono i i robi się nadal w jego imieniu. Fałszywemu?
@kubatre1: Różnica między ateizmem a agnostycyzmem jest taka, że dotyczą dwóch różnych rzeczy. Agnostycyzm stanu wiedzy a ateizm wiary w bogów.

Dlatego niczym dziwnym nie jest np. ateizm agnostyczny.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Agnostycyzm#Klasyfikacja_agnostycyzmu

Myli Cię tutaj potoczne rozumienie agnostycyzmu - oznaczające, że osoba mieniąca się agnostykiem uważa szanse na istnienie boga jako 50/50.

Agnostycyzm nie odwołuje się jedynie do religii - możesz np. wierzyć w dzisiejsze koncepcje naukowe - będąc jednocześnie przygotowanym na zmianę
@Jakubussimus: jakubussie, wybacz - przepraszam , ale wpadam teraz do domu między jedną a drugą wizytą w szpitalach i nie jestem w stanie wszytkiego dostrzec. Sorry, ale jakość tematu aż się prosi o zwrócenie uwagi Wykopu. Można się różnić ale równocześnie doceniać. To mój ideał :))) Przepraszam za nieuwagę...