Wpis z mikrobloga

1. Sąsiadka poprosiła mojego kumpla - sąsiada o dostęp do mojego Wi-Fi dla jej brata, bo akurat siedzi u niej z lapkiem. Sąsiad mnie zapytał czy udostępnić, mówię, że nie widzę problemu, bo znam jej brata.
2. Brat dziwnym trafem jest już 3 tygodnie u niej z tym laptopem i ani razu go nie widziałem
3. Pojawiają się 3 dodatkowe urządzenia w sieci wykryte przez moją apkę na Raspberry Pi
4. Blokuję wszystko w dostępie poza sieć lokalną
5. Jedno z urządzeń nie zostało wykryte ani jako laptop z Windowsem, ani iPhone, Windows Phone ani Android
6. Lookam logi, urządzenie łączy się z jakimś serwisem Vestel Smart TV.
7. Ściągam aplikację do obsługi tego sprzęciku i odblokowuję połączenie z siecią
8. Sąsiadka od godziny jest przełączana na kanał z wiadomościami po turecku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#heheszki #sasiedzi
Qrix - 1. Sąsiadka poprosiła mojego kumpla - sąsiada o dostęp do mojego Wi-Fi dla jej...

źródło: comment_I2sOi7TNDEBp7ozcUSlFv2rsdGSj3PTP.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Qrix: ja p------e, ale cebulactwo.

kiedys poszedłem uczciwie do sasiada i powiedziałem, że daję połowę jego rachunku i w zamian poproszę haslo do WiFi.

A on jeszcze bardziej uczciwie powiedział, że 1/3 wystarczy, bo juz dzieli neta z drugim sąsiadem. Tym sposobem wszyscy mieliśmy internet za dychę.
  • Odpowiedz
@GIBbeer: sam napisałem. Skrypt używa nmap do skanowania podsieci kilka razy na minutę, ma bazę adresów MAC i zapisuje info kto kiedy był. Jak pojawia się jakieś urządzenie (w szczególności nieznane) to wysyła mi powiadomienie na Google Hangouts.
  • Odpowiedz
@kaef: w mojej lokalizacji internet mogę mieć tylko ja, bo operator Netia nie raczy zmodernizować infrastruktury od 15 lat. Nikt mi nie musi płacić, ale co innego "podłącz na chwilę jednego lapka" a co innego "4 urządzonka na stałe". Jeszcze załatwiane niebezpośrednio ze mną. Póki ja płacę 100% to wycinam kogo chcę ;)
  • Odpowiedz
@Qrix: to jest nic...
sąsiad kiedyś będąc u mnie ze swoim telefonem poprosił o hasło do wi-fi
po jakimś czasie widząc spadek prędkości sprawdziłem co jest podłączone i poblokowałem wszystko
kilka dni później przyszedł drugi sąsiad zapytać czy też korzystamy z internetu pierwszego sąsiada bo ma problem z podłączeniem się do sieci
okazało się że jeden sąsiad brał od drugiego cebuliony za udostępnianie mojego internetu ( ͡ ͜
  • Odpowiedz
@Qrix: wlasnie. Bo ja jestem w tym zielony. Ostatnio strasznie muli mi internet. Jak sprawdzic w ustawieniach routera kto jest połączony albo ew w-----c wszystko w p---u i na nowo?
  • Odpowiedz