Wpis z mikrobloga

Mircy jak myślicie w kwocie do 30k które będzie lepsze? Zastosowanie głównie miasto i czasem wypad gdzieś dalej. Ma być ładne, w miarę dynamiczne i bezawaryjne na tyle na ile się da ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mała ankieta z moich typów. Obstawiam Volvo ale martwią mnie koszta ewentualnych napraw.
#motoryzacja #volvo #chevrolet #kiciochpyta #ankieta

Które lepsze?

  • Chevrolet Captiva 2.8% (8)
  • Volvo S40 82.2% (235)
  • Chevrolet Cruze 15.0% (43)

Oddanych głosów: 286

  • 46
@gmitek: z tego co się orientuję to po lifcie już nie ma niestety 2.4b...... ale lift był w 2007roku więc jeszcze nie takie stare auto ;) tylko ciężko dostać z 2.4b
mogę Ci powiedzieć nieco o eksploatacji tego samochodu


@V_50: ok to od razu z grubej rury: ( ͡º ͜ʖ͡º)

1. wyciszenie powyżej 110 km/h daje radę czy głośno?
2. zawieszenie wrazliwe? (częste naprawy?)
3. zawieszenie czułe na drobiazgi czy dobrze wybiera dziurksa?
4. typowe usterki w volvo? są takie?
5. jak zachowuje się w ostrych zakrętach?
szukał "okazji"


@jonzi: szukam sprawdzonego samochodu w tej kwocie. Jeżeli kupię model z 2005 roku ale bezawaryjny i zadbany super. Jezeli z to samo z 2011 też super. Nie szukam cebuladeals ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@prisk:
1. przy 110km/h wyciszenie jest wzorcowe, ja mam diesela 2.0l, skrzynię manualną 6-biegową, właściwie do 150km/h jest bardzo dobrze( ok 2400 obrotów).
2. Zawieszenie z przodu banalne, kolumny McPershona, z tyłu wielowahaczowe, od zakupu przez 2 lata jeszcze nic nie robiłem i wszystko jest w porządku, a uwierz mi, jestem przewrażliwiony :D ponadto jest to zawieszenie od focusa mk2 bo też na jego płycie jest to volvo
3. generalnie auto
@prisk: 4. Typową usterką tego modelu jest awaria stacyjki, ale to w początkowych rocznikach, u mnie nie mialem tego problemu ale jest trochę takich przypadków na volvoforum.pl . Ja miałem problem z wariowaniem komputera, tzn nie zezwalal na odpalenie bo pokazywal "awarie ukladu hamulcowego"- okazalo sie, ze wystarczylo poprawić wtyczki przekaźników pod schowkiem po stronie pasażera- ale jeśli taki komunikat sie pojawia raz na ok 1-2tyg to może być problem z
@prisk: Piasta różniła się uszczelnieniem, wszystko dziala. Elementy zawieszenia, ukladu hamulcowego pasuje od focusa ;) resztę usterek mialem w związku z nowoczesnym dieslem, ale to tylko typowe awarie(w tym nieszczęsny fap).
@prisk: 5. Trzymanie w zakrętach najbardziej mnie zaskoczyło, samochód bardzo pewnie się prowadzi, nie przechyla sie, wprost zacheca do dynamicznej jazdy. Uklad kierowniczy jest bardzo precyzyjny, hamulce też dobre, kontrola trakcji nie wtrąca się za szybko ale uratowala mnie dwa razy od spotkania z drzewem ;)
Do miasta polecam jednak benzynę od 2.0 w gore, 1.8 jest zbyt slaby, najlepiej 2.4 170km- nie będziesz mial powodu do narzekania ;) można spokojnie
3. generalnie auto nie jest tak komfortowe jak np audi a4 b6, dość twarde bym powiedział ale idzie się przyzwyczaić. Fotele rekompensują ten dyskomfort, są rewelacyjne, można jechać spokojnie cały dzień i jest ok :0


@V_50: Miałem S40 mk2, teraz A4, B7 i nie wiedzę różnicy w komforcie prócz wygodniejszych foteli w Volvo ( ͡º ͜ʖ͡º)