Wpis z mikrobloga

@wodd: Pytasz o to jakie moto kupic.
Bez podania info ile masz kasy, w jakie moto chcesz zainwestowac, ile chcesz przeznaczyc calosciowo, na moto i ciuchy?
Tak lakoniczne pytanie moze zawierac tylko glupia odpowiedz.
A piszac do mnie w ten sposob po prostu mnie obrazasz.
  • Odpowiedz
@wodd: Dalej co prawda nie wiem ile chcesz na ten sprzęt wydać srebrników, ale na pierwsze moto nie musisz się kurczowo trzymać tych 500ccm, trochę ciężkawy, ale bardzo fajny jest GSF 600 Bandit, GSX-F też jest niczego sobie, Honda CB500, w sumie pod względem osiągów bardzo Banditowi nie odstaje, waga robi swoje. Jeszcze lepszą opcję masz w postaci Hondy CBF600. Suzuki GS500 - do tego części można zbierać po rowach
  • Odpowiedz
Swoja droga dziwie sie ze doradzacie, bierz GSF, XJ, itd.
Prawda jest taka, ze wybor motocykla to bardzo osobiste podejscie.
@wood chcesz motocykl, odpowiedz sobie na pytanie: co mi sie podoba i czym chce jezdzic?
Pozniej przymierz sie. Usiadz zrob koleczko jazdy testowej. Jak spasuje to kup, i nie bedzie to wazne co to jest.
Szukaj pod wlasna dupe i pod wlasne preferencje.
Odpowiedz jak widzisz jest banalnie
  • Odpowiedz
@PMV_Norway: my doradzamy latwe a naszym pojeciu maszyny do opanowania, rozpoczecia przygody. Oczywiscie, ze "podobanie" sie i "dobre czucie" rowniez sa istotne. Ale dopuki @wodd: sie nie okresli jaki typ bajka chce, ile kasy chce przeznaczyc i co chce z nim robic to mozemy sobie gdybac ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PMV_Norway: tak jak mówi @urwis69, staramy się doradzić co łatwiejsze w ogarnięciu sprzęty. Ja też znam gości, którzy zaczynali od R1 i jemu podobnym, tyle że w tamtym roku w polskich górach chłopaczki nie mogli nadążyć za mną na poczciwej małej fazie, duże motocykle to nie jest najlepszy pomysł, zanim zacząłeś biegać, najpierw raczkowałeś, później zacząłeś stawiać pierwsze, niepewne kroki, dopiero po osiągnięciu odpowiedniego obycia zacząłeś biegać, ja
  • Odpowiedz
@Glenroy: Tu nie chodzi by bral R1 i byl mistrzem prostej....
Jednak postawione pytanie Co brac na pierwsze moto zawsze mnie bedzie smieszyc. Bez podania preferencji i budzetu.
to wrozenie z fusow od kawy....i to rozpuszczalnej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
BTW jaki moto by nie kupil to przez pewien czas i tak nie ogarnie i wszyscy beda mu na winklach odjezdzac, nawet na slabszych sprzetach.
  • Odpowiedz
@PMV_Norway: Bez podania podstawowych informacji, tak jak mówisz, wróżenie z fusów, tu popieram. Co do pojemności i ogarniania motocykla, fakt, czego by nie kupił, przez pierwszy sezon-dwa na pewno nie ogarnie maszyny, przez pierwszy sezon nie nauczy się nawet podstaw tak na prawdę, ale jeżeli chodzi już o samą naukę, ogólnie sportowy motocykl, charakterystyka jego silnika czy chociażby pozycja na moto, nie ułatwiają nauki jazdy, moc też ma znaczenie, bo
  • Odpowiedz
@wodd: zacznij od wyboru czy ma być sport, turystyk, pseudo-turystyk, naked, cruiser, chopper czy inny bobber. Potem zrób przegląd modeli z tej kategorii i wybierz te co Ci się podobają. Ja szukałem względnie najnowszego moto, koniecznie na wtrysku.
  • Odpowiedz
@Glenroy: dokładnie o tym pisze. Jak sądzie na sprzęt jakim ja się poruszam mimo że mocy wielkiej nie ma to nagle się okazuje że on nie skręca i nie hamuje.
A na zdziwienie na drodze nie ma czasu
  • Odpowiedz
@PMV_Norway: Mimo wszystko wybór CB Bandita czy Fazera jest bezpiecznym ... Raz że nauczy się jeździć czymś co ma już mocy dość sporo a co za tym idzie nabierze szacunku że za mocne pałowanie czasami nie popłaca... Dwa że to motocykle na tyle uniwersalne że od nich może już wiedzieć czego będzie chciał (ciężko wybrać moto zgodne z przekonaniami i chcicą) i potem może wybrać czy iść konkretną stronę. 100
  • Odpowiedz
Zdecydowanie honda Cb 500. Jeździłem. Polecam. Swietnie sie prowadxi i jest tani w utrzymaniu. Wybacza wiele błędów. Ale lepiej juz wersja z tarczą z tyłu.
  • Odpowiedz