Wpis z mikrobloga

#mirkokoksy lepiej iść na siłownię drugi dzień z rzędu czy mieć 4 dni przerwy i iść dopiero w poniedziałek? ( ͡º ͜ʖ͡º)
#silownia
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Frytek2000: wg. mnie błędne jest założenie, że celem treningu jest bycie zregenerowanym. Celem treningu jest dostarczanie bodźców. Bycie non-stop zregenerowanym jest potrzebne piłkarzowi grającemu co trzy dni (to tak jakby ciężarowiec robił co trzy dni maksy).
Inna sprawa, to to, że dojście do poziomu "przetrenowania" wymaga wielu lat ciężkiego treningu. Przeciętny sebek z siłki jest zbyt słabo wytrenowany żeby się przetrenować wskutek czego wyląduje pod kroplówką w szpitalu. Może być
  • Odpowiedz
@KyloRen: W moim przypadku mialem calkiem niezla diete na rower oraz stosowalem ja w newralgicznych punktach wysilku/treningu. Mimo to, doszlo do znacznego spalenia tkanki miesniowej co doprowadzilo do obnizenia wydajnosci moich miesni. Roznica jest zauwazalna, spodnie ktore przylegaly, widocznie wisza, a dystans ktory pokonywalem pol roku temu bez wiekszych problemow dzis wydaje sie byc wyzwaniem. :)

Nie mam tutaj interesu zadnego by wam wkrecac. Pisze to co ma miejsce, a
  • Odpowiedz
@berti: Berti, mi nie chodzi o wypompowanie sie z elektrolitow (czego kilka razy w swoim zyciu dokonalem, tak kroplowka mnie postawila) a zwyczajnie o odbudowe miesni rozerwanych w skutek treningu.

Kazdy wiekszy wysilek fizyczny prowadzi do uszkodzenia tkanki miesniowej. Organizm potrzebuje budulca i czasu na dokonanie reparacji. Dzieki temu miesien rosnie. Jesli cisniesz caly czas te same partie, intensywnie oraz masz zadowalajace efekty w postaci rozrostu tkanki miesniowej to musisz
  • Odpowiedz
@Frytek2000: ale Twoje mięśnie i inne tkanki mają być niszczone. To jest naturalny proces. Nowa wątroba co miesiąc. Nowy człowiek co bodajże 7 lat. Trening tylko przyspiesza te procesy. Bez katabolizmu nie ma anabolizmu.
Najtrafniejsze z tego co powiedziałeś, to to, że każdy jest inny i każdy powinien sprawdzić zakres tolerancji na intensywność i częstotliwość treningu. Jak chcesz wejść w ten sport głębiej, to cierpliwie sprawdzisz sobie różne opcje i
  • Odpowiedz
W moim przypadku mialem calkiem niezla diete na rower oraz stosowalem ja w newralgicznych punktach wysilku/treningu. Mimo to, doszlo do znacznego spalenia tkanki miesniowej


@Frytek2000: długotrwała praca tlenowa to nie jest podstawowa funkcja mięśni. Funkcją mięśni jest skurcz. Im silniejszy skurcz potrzebny tym większa do tego adaptacja organizmu. Dlatego po raz kolejny proszę - nie porównuj roweru do treningu siłowego

Ludzie na 800kcal gubią tłuszcz i mięśnie, gdyby dodali rower
  • Odpowiedz