Wpis z mikrobloga

@kmicic77: Fajny ten twój blog - dobrze agreguje informacje które są normalnie rozsiane po wielu portalach.

"spam dużą ilością transakcji o dużej opłacie"


( ͡° ʖ̯ ͡°) W pierwotnej koncepcji systemu taki termin nie istniał. Założenie było takie, że jedynym czynnikiem determinacji czy transakcja jest ważna czy nie była opłata transakcyjna. Nikogo nie obchodził rozmiar czy motywy - liczyło się fee. Obecny kształt systemu kompletnie wypacza tą
  • Odpowiedz
@kmicic77: fajnie piszesz, będę Cię czytał :)
Zgadzam się z twoimi wnioskami w artykule. Trzeba też zaznaczy że pewnie z 90% użytkowników Bitcoina ma wywalone na #blocksizedebate, oni chcą żeby Bitcoin działał.

BTW.
Czy lightingnetwork może działać na Classicu? Jeśli tak to w czym kurde problem... 2MB akceptują wszyscy... No, prawie wszyscy :P
  • Odpowiedz
@pawlo74: nie wiadomo kto spamuje sieć, natomiast wieści powoli dostają się do mediów. Np. ta stronka. Do tego filmik z panią wspierającą Classica, która mówi, że Bitcoin jest najwolniejszy, najdroższy i najmniej rozwijany i że praktycznie wszystkie altcoiny są lepsze. Odnoszę wrażenie, że zwolennicy Classica mogą w przypadku niezrealizowania ich hard forka rzeczywiście odejść do innych kryptowalut lub stworzyć swoją, a na pożegnanie rozpętają hejt antybitcoinowy (pożegnanie w stylu Mika
kmicic77 - @pawlo74: nie wiadomo kto spamuje sieć, natomiast wieści powoli dostają si...
  • Odpowiedz
@szanow: Lightning Network także będzie działał na Classicu, no chyba że na złość Blockstreamowi Classic postanowi to uniemożliwić i nie dołączy wymaganego kodu. Classic chce hard forka już, Core dopiero po SegWit, który ma wejść w kwietniu. Kod na hard fork ma być gotowy w lipcu i szacunkowa data wprowadzenia to rok później, ale może być też wcześniej, gdy sytuacja z blokami będzie poważna.
  • Odpowiedz
wieści powoli dostają się do mediów


@kmicic77: teraz zacząłem czytać artykuł, który podlinkowałeś i jestem przekonany o tym, że to jest dawno specjalnie zaplanowana i przemyślana kampania antybitcoinowa, która od wewnątrz ma rozsadzić bitcoina.
Nie wiem czy zwróciłeś uwagę wspominałem tutaj o tym chyba ze dwa razy. Bardzo dziwne przemówienie pseudo profesora atakujące bitcoina, który prawie został wygwizdany. Było to w Londynie na konferencji w styczniu 2015 roku. Mówiłem, że nikt
p.....4 - > wieści powoli dostają się do mediów

@kmicic77: teraz zacząłem czytać a...

źródło: comment_cbX5VvojXwCSe4jsB5v6epeivrvm0cuc.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@kmicic77: wklejam moją prywatną rozmowę z kimś z tego forum to było zaraz po konferencji zbieżność faktów jest niesamowita i nie może być przypadkiem!

Witaj Pawlo, mam pytanie :p propo tego co mówisz że chcą przeforsować pos, swego czasu bardzo ekipa ethernum o to zabiegała, moim zdaniem to była oznaka paniki z ich strony ze względu na to że posiadają bitków tysiące ( już troche mniej) i poprostu zależy im na
  • Odpowiedz
@szanow: ostatnio mówi się o możliwości hard forka już w lipcu tego roku, jeśli społowienie nagrody za blok spowoduje wyłączenie znacznej części koparek. Spowodowałoby to opóźnienia w wydobywaniu nowych bloków, a przy stałej ilości transakcji bloki byłyby przepełnione. Nazwano to "hashing heart attack". Hard fork byłby konieczny, aby obniżyć trudność, a przy okazji można by było podnieść limit rozmiaru bloku.
  • Odpowiedz
@pawlo74: ogólnie system PoS jest łatwiejszy do zaatakowania i ma kilka innych wad związanych z bezpieczeństwem, choć deweloperzy altcoinów z PoS próbują je łatać na różne sposoby. Atak na PoW jest kosztowniejszy - to inwestycja w sprzęt, prąd, a na dodatek trudność rośnie więc aby utrzymać przewagę 51% trzeba dokładać coraz więcej pieniędzy. W PoS wystarczy zainwestować jednorazowo skupując większość monet w obiegu. Utrzymanie przewagi już nic nie kosztuje. Atak na
  • Odpowiedz