Wpis z mikrobloga

#pytanie #android #ios #bojowkawindowsphone #smartfon
Poważne pytanie nie mające na celu wywołania gównoburzy. Pewnie "znowu ten wątek", ale proszę o poważne odpowiedzi.

Do czego używacie wypasionych telefonów, za które dajecie duże pieniądze?

Pytam, bo nie wiem. Jestem użytkownikiem gównosmartfona, który służy mi do dzwonienia, facebooka, mirko, nawigacji i czasem do zrobienia zdjęcia.
  • 15
@dwa_szopy: Kiedy kupowałem Lumię, to bardzo ważna była dla mnie jakość zdjęć i fizyczny przycisk aparatu, więc poza "flagowcem" (wtedy) nie miałem innej opcji. Ale Androida flagowca raczej bym nie kupił, MotoG, którą mam się dobrze sprawdza.
@dwa_szopy: Mój obecny smartfon to już raczej staruszek (Lumia 920), ale gdy go kupiłem przed trzema laty za ok. 1000 zł był raczej wypasiony. Ale generalnie, drogi smartfon potrafi zrobić wszystko to co gównosmartfon, ale o wiele lepiej.
@dwa_szopy:

Dlaczego wziąłem Note 2
- Droid 4 mimo, że działał; ledwo dawał radę, więc wypadało
- Replicant (system GNU) chodzi na nim, a to przyda się na moją stronę (opis i testy) jak i być może do używania w przyszłości, jak wszystko będzie cenzurowane
- Teoretycznie Note 2 ma mi zastąpić komputer. Co prawda brakuje mu wydajniejszego - 64 bitowego procka i OpenGLES3 do emulatorów GameCube / Wii i PlayStation
@dyniel: O właśnie dla mnie też ważną sprawą był przycisk aparatu. Rozważałem Xperia Z3 Compact (ale zrezygnowałem, bo obawiałem się o pękające szkła) potem czekałem na premierę Xperia M4 (zrezygnowałem jak zobaczyłem testy aparatu). W "międzyczasie" żona wybrała Lumię 735. Pobawiłem się, sprawdziłem co jest, czego nie ma i kupiłem L830. Na raty od operatora wyniesie mnie całe 600zł.
@mgr_rybak: MotoG mogę polecić jeśli chodzi o androida, choć nie ma przycisku aparatu. I tak jeśli chcę robić zdjęcia telefonem to sięgam po starą L920. Też najpierw chciałem kupić M4 Aqua, ale ktoś mi na Mirko doradził motog 16/2 i nie żałuję.
@dwa_szopy:
Jeżeli ktoś kupuje "wypaśny sprzęt" to w cale nie musi go kupić dla wypaśności co dla zainteresowania tym sprzętem czy "wsparciem sceny".
Taki HTC HD2 fabrycznie wydany z Windows Mobile 6.5 doczekał się natywnie działającego Androida i przeszczepianego Windows Phone 7 do chyba 7.8.
Taki HTC Dream(Era G1) doczekał się nawet nieoficjalnej aktualizacji do Androida 4.0(sztuka dla sztuki, ale to znaczy ile sprzęt wytrzymał).
Taki SGS2 który był wypaśny("na co
@dwa_szopy: nawigacja, internet, wiadomosci, dzwonienie, mail, sprzedaż/kupno olx/allegro, zabawa(boom beach), gps jak garmin nie naladowany, muzyka, płatności iko, jest tego multum i czuje ze to ułatwia zycie :)
@dwa_szopy: dzwonienie, smsy, internet, wszelkie media społecznościowe, nawigacja, czasami muzyka, aparat, nagrywanie filmów itp. Za telefon zapłaciłem więcej ale za to bardzo przyjemnie mi się z niego korzysta. Zawsze działa i nic się nie zacina. Jakość zdjeć/filmów rownież jest bez zarzutu.