Wpis z mikrobloga

Dotarł! () Uprawnienia:
- prowadzenie jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym po wodach śródlądowych,
- prowadzenie jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie 2 Mm od brzegu, w porze dziennej.
Teraz trzeba czekać na otwarcie sezonu.
#zeglarstwo #wygryw #chwalesie
U.....a - Dotarł! (。◕‿‿◕。) Uprawnienia:
- prowadzenie jachtów żaglowych bez lub z po...

źródło: comment_PgP4Jy15yfEib3o96o3xE3Mz6OD0F3q5.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@romantyk_n------n: Niby zapisu jako takiego nie ma ale niektóre ośrodki mogą niezbyt chcieć wypożyczyć żaglówkę osobie bez patentu, nawet jeśli wg prawa możesz łódkę o danej długości prowadzić (jeszcze do niedawna tak było na KOZŻ w Polańczyku, jak tam jest teraz nie wiem, może coś w tej materii się zmieniło)
  • Odpowiedz
- prowadzenie jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie 2 Mm od brzegu, w porze dziennej.


@UndaMarina: No to na ZG da radę ;)
A jak się ściemni to daj cynk, albo od razu ogarniemy z @reddin: #mirkorejs czy coś ;)

@romantyk_n------n: Najczęściej problemem są jednak regulaminy wewnętrzne. Chyba, że kogoś stać na kupno jachtu
  • Odpowiedz
@UndaMarina: ja mam żeglarza od kilkunastu lat. Chciałem robić sternika za ciosem, ale wygrało lenistwo i brak funduszy.

Nie przeszkodziło mi to jednak jeździć po Zatoce 40tonową stalową balią, którą napedzało 120m kw żagli. Pomiędzy halsami ugotowałem coś na szybko w kambuzie i dzięki temu jeszcze mi za wszystko płacili:)

Bo patent to nie wszystko, trzeba jeszcze umieć się zakręcić w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie. Czego z całego
  • Odpowiedz
@kaef: niesamowita historia, ale osobiście zamierzam bujać się po jeziorach i ewentualnie zatokach w ramach weekendowo-urlopowej rekreacji, więc nie muszę się nigdzie "zakręcić" :P
  • Odpowiedz