Wpis z mikrobloga

Jak dobrze, że wśród Żołnierzy Wyklętych było kilku s---------w i bandytów, dzieki czemu można obrzucić gównem wszystkich pozostałych i podważyć sens dzisiejszych obchodów. Jeszcze nie daj boże mielibyśmy jakieś patriotyczne święto bez podziałów i bólu d--y, a na to prawdziwy nowoczesny postępowy europejczyk pozwolić nie może.

#zolnierzewykleci #festiwalzenady #4konserwy #neuropa
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Niedowiarek: a czym dokładnie ci żołnierze się zasłużyli dla odzyskania niepodległości w '89? Jaki był rzeczywisty cel ich działań? Realia postjałtańskie były takie, a nie inne, więc na co ci biedni ludzie liczyli? Polityka rozgrywała się już gdzie indziej. Po raz kolejny mamy czcić za samo podjęcie starań? Pamiętajmy, ale i uczmy się na ich błędach.
Ja raczej sugeruję czcić tych, którzy polegli w walce jako żołnierze w II WŚ,
  • Odpowiedz
Oh te straszne neuropki nie pozwalają, żeby ONR wychwalał Burego czy Ognia jako wielkich bohaterów. Ofiary cywilne są i tak lewackie


@6c6f67696e: akurat co jest dla mnie niesamowite - masa górali chwali sobie ognia, pojedź w gorce, złego słowa o nim od starych górali nie usłyszysz... a jeszcze nie tak dawno stawiano pomniki ku pamięci ofiarom pomordowanym przez bandę ognia
  • Odpowiedz
@Maciej123: To musisz poczytać o realiach. Większość żołnierzy Ak stało się dla nowej władzy wrogami publicznymi. Część została wysłana razem z rodzinami na syberie, część przesłuchana i wypuszczona ale raczej bez możliwości pełnienia jakichś poważniejszych funkcji publicznych a część po prostu dostała kulkę w łeb. Poczytaj to
https://pl.wikipedia.org/wiki/Represje_ZSRR_wobec_Polak%C3%B3w_i_obywateli_polskich_1939-1946
  • Odpowiedz
Jeszcze nie daj boże mielibyśmy jakieś patriotyczne święto bez podziałów i bólu d--y, a na to prawdziwy nowoczesny postępowy europejczyk pozwolić nie może.


@Niedowiarek: Każde święto w tym smutnym jak p---a kraju powoduje jakiś podział
  • Odpowiedz
@ediz4: w okresie powojennym byly to liczby stosunkowo niewielkie w porownaniu do kataklizmu ze strony bolszewikow w czasie II WS. Oczywiscie byly represje wobec AK, ale do ZW nie nalezeli wylacznie byli akowcy.
  • Odpowiedz
@Niedowiarek: Według przyjętych wykopowych reguł jestem prawakiem, rodzina cała za PIS, ja z siostra za Korwinem, babcia zawsze twierdziła że Ci którzy teraz stoją ze sztandarem przy pomniku to zwyczajni bandyci. Pewnej nocy wpadło do babci rodzinnego domu kilku bandziorów uprowadzając bydło, jej ojciec rozpoznał w jednym z tych bandytów sąsiada, zastrzelono go za stodołą.
  • Odpowiedz
co tak jest? Że należy budować patriotyczne święto w oparciu o przestępców? Że należy zamazać zbrodnie wyklętych bo źle wyglądają na pocztówce? Czy że należy oddać każdemu co mu należne?


@grzegorz-zielinski: Zależy co rozumiesz pod pojęciem zbrodnia czy jest zabicie żołnierza LWP w walce? Czy może wydawanie wyroków śmierci za współpracę z komunistami czy propagowanie poglądów komunistycznych? Dla wielu może być szokiem, ale podziemie niepodległościowe zabijało za np. skorzystanie z
  • Odpowiedz
Ja ich nie wybierałem. Zresztą, to nie wpływa na to co napisałem wcześniej.


Wcale XD

To, że ty ich tak oceniasz nie zmienia tego jak są postrzegani przez ogół i jak głęboko siedzą w środowiskach prawicowo-narodowych. Więc proszę nie wyskakuj mi z jakąś wariacją "no true scotsman"
@ARhD:
  • Odpowiedz
Dla mnie to ty gadasz jak jakiś paranoik w tym momencie. Daj se na luz.


Ja ci mówię dlaczego nie można twierdzić, że ONR nie jest prawicowy/patriotyczny ponieważ są organizatorami i założycielami Marszu Niepodległości - największą imprezę prawicowo-narodową - ty udajesz, że to nic nie znaczy.

No chyba, że chcesz mi powiedzieć, że MN nie jest w żadnym stopniu narodowy ani patriotyczny.

Dobre
  • Odpowiedz
@6c6f67696e:

Jeszcze gdyby #neuropa znała historię i wiedziała że NKWD i stawka mordowała setki tysięcy własnych obywateli podpalając całe wsie, aby zwalić winę na wehrmacht[tzw. Fackelmänner-Befehl jak mówili niemcy]. Jestem pewien że w podobny sposób próbowali stworzyć zbrodnie żołnierzy niezłomnych. Oczywiście jakiś "collateral damage" na pewno był -tam gdzie walka i wojna tam zawsze są ofiary postronne, zwłaszcza w wojnie partyzanckiej.
  • Odpowiedz
@grzegorz-zielinski:

Niestety materiał źródłowy to dokumenty aparatu bezpieki/MBP które mogą być fałszywkami, kłamstwem albo zwykłą propagandą. Rzetelne śledztwo po tylu latach jest niemożliwe -sami świadkowie zdarzenia nie wystarczą, gdyż nie znają motywów jakie kierowały "burym".
  • Odpowiedz