Wpis z mikrobloga

Ey #acleague no polecam wam ustawić mniejszy FOV :) na początku trzeba się przyzwyczaić, ale po pewnym czasie zobaczycie, że to są same korzyści :)
Sam wczoraj jeździłem jak opętany, z łatwością poprawiłem swój rekord na poznaniu o sekundę.
O wiele łatwiej jest kontrolować linię przejazdu.
Polecam też wyłączyć TC, mocno spowalnia.

#simracing #assettocorsa #przemyslenia
Pobierz
źródło: comment_3HvRdx2YUXUX1hP6eWLao6o45hNZV27N.jpg
  • 34
@TheSznikers: FOV to jedna a najważniejszych aspektów simracingu. Można lepiej wyczuć auto i zmienia się odczucie prędkości. To co pokazałeś na screenie jest bliskie dobrego FOV. Niestety bez 3 monitorów jest ciężko ogarnąć co się dzieje wokół samochodu i są problemy z trafianiem w ostre prawe zakręty.
Niestety bez 3 monitorów jest ciężko ogarnąć co się dzieje wokół samochodu i są problemy z trafianiem w ostre prawe zakręty.


@Matthe: Można skorzystać z trackIR. Ale jednak najlepszym rozwiązaniem jest po prostu VR. Na Oculusie robię czasy o sekundy lepsze i to na podstawowych setupach, właśnie ze względu na łatwość wyczucia linii, odległości i prędkości. A oprócz tego ogarniam co się dookoła dzieje, bo mogę się obracać po całym samochodzie
@RealAKP: Na trackIR grałem kilka dni i słabo to wychodzi. VR nie testowałem do simracingu ale domyślam się że odczucie odległości i prędkości musi być genialne. Pozostaje tylko czekać na VR( ͡° ͜ʖ ͡°)