Wpis z mikrobloga

Witajcie w kolejnym #solgazopowiada!
Dziś będzie którko ale ciekawie:
Czy wiecie że w Rosji często myli się przyłącze gazu i wody?

I co najlepsze - nikogo to nie dziwi. Jest to jedna z sytuacji która zdarza się tak po prostu "raz na jakiś czas". To bardzo komplikuje sprawę np. podczas certyfikowania sprzętu AGD zasilanego gazem, ponieważ Rosjanie nie uznają ani dokumentów ogólnych dla krajów UE, ani nawet tych specjalnych pod rynek Niemiecki.

Jak wygląda certyfikacja?
W całej Unii obowiązuje certyfikat CE nadawany w każdym kraju przez Instytut Nafty i Gazu lub jego odpowiednik. Dane urządzenie jest sprawdzane pod względem wydajności, bezpieczeństwa (np. w wypadku braku prądu, czy nagłego wycieku gazu), wydzielanego CO2, oraz sprawdza się na wszystkich rodzajach gazu czy radzi sobie właściwie. To bardzo interesujące, bo sprzęt testowany jest również na mieszankach różnych typów gazu, które w danym połączeniu nie występują ani w rurach ani butlach całej wspólnoty.

Czy można wymagać czegoś więcej?
Okazuje się że tak. Głównie chodzi o to, by zedrzeć więcej pieniędzy z "zachodnich firm" przy wejściu na Rosyjski rynek, ale kiedy raz obiło mi się o uszy co jeszcze jest wymagane, to byłem niemal pewien że się przesłyszałem. Chodzi o sprawdzenie (uwaga uwaga):

Co się stanie gdy do płyty przez przypadek podepniemy wodę?
No i zazwyczaj nie stanie się po prostu nic złego. Akurat sprzęt Solgazu po prostu blokuje elektrozawory i kuchenka daje sygnał dźwiękowy. Ale w takim razie pozostaje najciekawsze:

Skoro ktoś podpiął do kuchenki wodę, to czy do kranu podpiął gaz? Co się wtedy stanie?
Nie bez powodu wszelkie zawory gazowe zakręca się w przeciwnym kierunku niż te z wodą (i w ogóle wszystkie pozostałe). No ale są i tacy magicy, którzy się mylą. I właśnie w Rosji jest ich zaskakująco dużo, bo gdy zdziwiony tym faktem dopytywałem różnych ludzi z tego kraju to na nikim nie zrobiło to wrażenia. Albo ktoś miał taką sytuację, albo zna kogoś kto to widział.

A jaki daje to efekt?
Zobaczcie poniżej. Na gifie fragment naszego wystąpienia w rosyjskiej TV :)

________
Chcesz być na bieżąco z naszymi historyjkami?
Obserwuj tag ==> #solgazopowiada a zawsze dowiesz się pierwszy!
________

Dzięki, że udało Ci się doczytać do końca!
Miło będzie, jak nagrodzisz nas plusem :)

  • 69
@SOLGAZ: @megawatt: Miałem się #!$%@?ć, ale ktoś mnie ubiegł. Btw. trochę smutek, bo wiele osób związanych z tematyką jakościową nie odróżnia tych podstawowych różnic.

Piszecie o przykładzie Rosji, a nie trzeba tak daleko szukać. W Polsce dla niektórych materiałów oprócz wymogów europejskich (Deklaracja zgodności/DWW, Certyfikat Zgodności/CWWU, Aprobaty Technicznej) jest wymóg Świadectwa Dopuszczenia.

O co chodzi?


Od kiedy Aprobaty Techniczne i Certyfikaty Zgodności dla materiałów sprzedawanych w Polsce mogą być wykonywane
A czy tu nie chodzi o to że w gazownictwie stosuje się lewe gwinty po prostu?


@Rozwiertak: o fajnie sie dowiedziec cczegos nowego ;), zwlaszcza po ponad pol roku pracy przy 80m piecu z 26 palnikami gazowymi :D
: A czy tu nie chodzi o to że w gazownictwie stosuje się lewe gwinty po prostu?


@Rozwiertak: W gazownictwie stosuje się te same gwinty jak w instalacjach wod co.
Powiem więcej bardzo często stosuje się te same rury czy kształtki. Zawory działają identycznie i często oprócz koloru rączki nie różnią się niczym.
Jedynie gdzie występuje lewy gwint to butle na gaz płynny (wiadomo dlaczego).
Kolejny raz @SOLGAZ dał ciała :-)
@SOLGAZ: Mam dużo czasu a że Wy jesteście jedynym producentem na wykopie, to nie mam wyjścia.

Kiedy będą czasy, że dla firm będzie ważniejsza uzasadniona krytyka, niż wazeliniarstwo gimbazy.