Wpis z mikrobloga

#polska #absurd #prawo
z pewnej grupy na fejsie:

Autentyk:

Kumpel zgubił dowód, a musi mieć jakiś dokument tożsamości, bo do sądu idzie. No to poszedł do urzędu miasta, żeby mu wystawili zaświadczenie. Wchodzi do typiary i mówi:

- Dzień dobry, potrzebuje zaświadczenia o zameldowaniu do sądu.

- 17 zł

- Ale ja kiedyś brałem podobne bezpłatnie.

- Ale do sądu są po 17 zł

- A jakie jeszcze są?

- Np. do Urzędu Skarbowego

- Bezpłatne?

- Tak

- A różni się czymś od tego do sądu?

- Nie

- To ja poproszę takie do Urzędu Skarbowego

- Ale Pan chciał do Sądu

- To wie Pani co? Ja wyjdę przez te drzwi i wejdę jeszcze raz, to Pani mi wyda zameldowanie do US.


- Poproszę zaświadczenie o zameldowaniu do Urzędu Skarbowego
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@k4mgur: Podobny absurd. Promocja w Pizzerii, że 2 duża pizza -50%. Kolega zamówił więc dwie i chce kolejne 2 z tą samą promocją. Na co Pani oświadczyła, że nie można tak zrobić. Na pytanie kolegi czy jak zamówi ktoś inny to czy będzie obowiązywać ta promocja. Pani odpowiedziała, że tak bedzie obowiązywać. Po czym podał mi telefon nawet się nie rozłączając i zamówiłem duża pizze i drugą za 50%. Polska
  • Odpowiedz
@brazylJA: miałem podobny przypadek, zamawiałem opony na allegro, do 4 sztuk kurier był gratis, powyżej trzeba było dopłacać, a że zamawiałem do 2 samochodów to po prostu zrobiłem 2 razy zakup na tej samej aukcji po 4 opony, przyszły jednym kurierem...
  • Odpowiedz
@hpiotrekh: Chodzi o to, że kupując naraz 8 opon za dodatkowe 4 ileś tam bym musiał dopłacić, a kupując poprzez Kup Teraz 4 szt i jeszcze raz Kup Teraz 4 szt, nic nie dopłacałem.
  • Odpowiedz
@parys88: no to było napisać, że przyszły jedną paczką. O ile tak było. Bo nie widzę w tym nic dziwnego, że sklep ma podpisaną umowę tak, a nie inaczej i bardziej im się opłaca wysłać 2x4 opony w ramach umowy niz 1x8 zgodnie z cennikiem indywidualnym.
  • Odpowiedz
Serio do US są za darmo? K---a a ja ostatnio dwa razy płaciłem te 17 zł bo potrzebowałem do Sądu () a nikt mi oczywiście nie powiedział
  • Odpowiedz
@k4mgur: autentyk z Finlandii: jestem ze znajomym Finem w monopolowym i kupuję flaszkę. Kasjerka prosi mnie o dowód - a akurat nie miałem portfela, tylko sam hajs. Więc mówię do kumpla - to weź ty kup. A kasjerka na to - "jest to niezgodne z prawem, musicie wyjść i kolega może sam wrócić i kupić." Kurtyna.
  • Odpowiedz