Wpis z mikrobloga

#iphone #apple #telefony

Od paru dni jestem nieszczęśliwym posiadaczem 5s. Większego badziewa nie miałem. Telefon kosztuje ponad 1500 zł. W opcjach mam włączone jedynie wifi, odświeżanie whatsupa i powiadomienia z poczty i whatsupa. Wszysto praktycznie powyłączane. Podświetlanie poniżej 25%. Bateria w tym srajfonie nie wytrzymuje nawet 10 godzin. Ja się pytam, jak ludziom to się może podobać? Czytałem jakieś porady dotyczące wydłużania pracy baterii - wszędzie piszą, że mają powyłączane wszystko, bo "cenią sobie komfort dłuższej żywotności telefonu". #!$%@?. To skoro sobie cenicie, to jak możecie na tym sprzęcie pracować? Przecież to jest CHORE.
  • 178
  • Odpowiedz
@boguchstein: o kurde jak to ma 1500mAh to tego nie da się przeskoczyć.
System może być energooszczędny, ale jakiekolwiek obliczenia wymagają zużycia energii i optymalizacja niewiele tu zmienia.
Jedyna opcja to... zrezygnować z Whatsappa, który najwięcej zjada.

Trochę mija się to z ideą smartfona, ale Apple zdążyło przyzwyczaić swoich użytkowników do korzystania wyłącznie z ichniejszych rozwiązań.
  • Odpowiedz
@boguchstein: to IMHO dedykowane dla osób wykluczonych technologicznie, którzy nie korzystają dużo z pierwszego człona wyrazu "smartfon", a jednocześnie ich wzrok nie zmusza ich do przejścia na większy ekran.
  • Odpowiedz
@PoProstuMichal: Mi po ponad roku bateria tyle czasu trzymala.Zaczelo sie gdy na duzym mrozie z 15min rozmawialem przez tel.Poszedlem do apple porobili jakies testy i wszystko wydawalo sie ok - wg tego ich testerka bateria jak nowka.Nagadalem im ze to nie fair ze bateria tylko przetrzymala okres gwarancyjny i po zaraz po zaczela padac szybko.Spytali kierownika co z tym zrobic a ten sie zgodzil zeby mi wymienic baterie w na
  • Odpowiedz