Wpis z mikrobloga

Mirki spod tagu #prawojazdy i może #motocykle powiedzcie jak to jest z prawkiem w tej chwili? Przymierzam się do zrobienia prawka kat A. Kategorię B posiadam już od prawie 12 lat i w związku z tym mam pytanie czy skoro mam już tą kat. B to muszę iść do wydziału komunikacji najpierw i utworzyć profil kandydata na kierowcę? Ktoś może był w podobnej sytuacji i mógłby rzucić trochę światła na tę sprawę ?
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@debenek: @Stitch: Skro juz wiem, że muszę zrobić PKK powiedzcie czy muszę to zrobić w wydziale komunikacji w mieście w którym zdawałem prawko wcześniej i jestem zameldowany czy mogę to zrobić w dowolnym wydziale komunikacji na terenie RP?
  • Odpowiedz
@DziQu: można w dowolnym

Osoba zamieszkująca w innym mieście niż jest zameldowana może wyrobić PKK w dowolnym Urzędzie Miasta ale należy złożyć ośwadczenie o takim zamieszkaniu bez konieczności wysyłania dokumentów do Urzędu gdzie jest zameldowana
  • Odpowiedz
@Stitch: @debenek: Dzięki za odpowiedź, czyli rozumieć mam, że idę sobie do wydziału komunikacji tu gdzie mieszkam obecnie, zakładam i oni już sobie sami ściągają dokumenty z mojego miasta?
Nie potrzebuję tego od ręki myślę, żeby sobie teraz pójść utworzyć profil a prawko zacząć robić jakoś w kwietniu.
  • Odpowiedz
@DziQu: dokładnie tak jak piszesz. jak już zdasz to prawko odbierasz w swoim miejscu zameldowania, niby mogą odesłać ale to kilka tygodni trwać może.pamiętaj zabrać stare prawko bo musisz je zwrocic przy wymianie.
  • Odpowiedz
@syrena_elektro: To akurat nie problem, jak już zdam to się z chęcią pofatyguję po odbiór ;) Po prostu nie chce mi się jechać i brać dzień wolnego tylko po to by utworzyć jakiś zrąbany PKK.
  • Odpowiedz
@Stitch: 3 dni? O panie. Tyle to u mnie trwało przeprocesowanie, że zdałem egzamin… 12 zdany, 14 uzyskanie uprawnień. Odebrane bliżej 20.

Z moto podobnie - i tu widzę, że uzyskanie uprawnień, a wydrukowanie papierka to 1 dzień kolejny. 2 pełnie dni robocze na uprawnienia + 1 na egzamin, 1 dzień na druk, 1 na przesłanie i pewnie kolejny na ogar w urzędzie i wysłanie powiadomienia. 6 dni roboczych -
  • Odpowiedz
a bo niby czemu? przepisy dotycza wszystkich.


@Stitch: Nie chodzi o to, czy mają czy nie mają dotyczyć wszystkich, tylko jaki profil kandydata na kierowcę? Co to kogo interesuje, czy ja staram się o prawko czy nie?

Spałeś 3 lata, czy
  • Odpowiedz
@Prezes_roku: nie wiem, gdzie Ty żyjesz, ale urzad byl zawsze powiadamiany jak zaczynałes prawko JEDYNA ZMIANA to wprowadzenie podgladu DLA CIEBIE. I przeniesienie dokumentów z OSK do UM. Wmawiasz sobie, ze dopieto o tym wiedzą teraz?
  • Odpowiedz