Wpis z mikrobloga

Ej Mircy, jakie mogą być realne straty transferu w przypadku korzystania z WiFi?

Mam neta 100Mbit/s, a skąd bym nie pobierał to wyciągam max 39Mbit/s. Zdaję sobie sprawę, że operatorzy zwykle dostarczają neta z prędkością DO okreslonej wartości, ale jakbym chciał mieć transfer 40Mbit/s to bym wziął opcję 50Mbit/s, a nie przepłacał za 100 xD

Wiem, że po wifi zwykle są spadki, ale nie aż takie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#internet #wifi #problem #informatyka #sieci
  • 21
  • Odpowiedz
  • 0
@Imago91: podepnij sie na chwile kablem do routera i sprawdz ile masz z pominieciem wifi. ja u siebie na wifi na 2,4Ghz mam czasami transfer rzedu 20Mbit/s wiec to moze byc spowodowane wifi
  • Odpowiedz
@brmstufldigart: W domu, na drodze miedzy adapterem w PC, a routerem nie ma żadnych przeszkód. Odległość jakieś 3, MOŻE 4 metry. Kablem pewnie spróbuję, jak nic się nie uda, podepnę kablem na stałe, ale ucierpi na tym estetyka pokoju :D
  • Odpowiedz
  • 0
@Imago91: znaczenie mają kable, odległość modemu od routera, grubość ścian, rodzaj płytek w łazience, numer buta, rasa psa, czynników jest mnóstwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)


  • Odpowiedz
@pepsik: dzwonic do dostawcy i uzerac sie z pania Zosia z recepcji czy tam biura, ktora nie wie co to ping to latwiej chyba sprawdzic to na kablu i dzwonic w razie awarii only :D
  • Odpowiedz
@Imago91: Jak masz w miarę nową kartę sieciową (obsługującą standard n) w kompie i umiesz podłubać trochę w routerze to ustaw sobie szyfrowanie połączenia na >wyłącznie< WPA2-PSK (z AES), pozostałe powyłączaj. Część pasma pożera szyfrowanie a ten typ jest uznawany za najmniej obciążający i najbezpieczniejszy. Ja tak zrobiłem u siebie na routerze Netii (TC7200) i na wifi przy paśmie max 100Mbps speedtest.net pokazuje średnio 70-80Mbps. Niekiedy potrafi niemal do 100
  • Odpowiedz
@kargo89: Na Twoim miejscu skopałbym po dupie ISP za to, że dał Ci tak kijowy router i molestował o wymianę. Płacisz za 500 a masz 1/10 tej prędkości ze względu na porty 100Mbit :D

  • Odpowiedz