Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam takie podzespoły:
- procesor AMD Athlon II X2 245;
- płyta główna GIGABYTE GA-M720-US3;
- 2 x KINGMAX DDR2-800 2GB ( łącznie 4 GB RAMu);
- Karta graficzna Asus EN9800GT;
- Zasilacz Qoltec SILENTLINE 520 W;

Problem w tym, że dysk padł i nie wiem, czy opłąca się do tego zestawu kupować nowy dysk. Podzespoły działają bez zarzutu, komputer (z 2009 roku) ma służyć do grania w gry typu ETS2. Dodam, że GTA IV, mimo n najlepszej optymalizacji, chodziło całkiem płynnie.
#komputery #pytaniedoeksperta
  • 8
@wuwunio94: Nowy dysk kosztuje tyle ile jest wart ten komputer. A GTA IV to ma już 8 lat. :P Dysk niby można później przełożyć do nowego PC ale zasilacz jest ze sławnej czarnej listy także trochę ryzykujesz że w razie czego wywalisz tę kasę w błoto.
@wuwunio94: Można wsadzić SSD, ale proc ma dwa rdzenie i dwa wątki. RAM tez nie powala. No przyszłości w tym nie widzę. Z drugiej strony SSD Crucial MX200 za 370 będzie i tak tańszy niż wymiana całego...
Jakiej czarnej listy?


@wuwunio94: Na forach sprzętowych są wrzucane "czarne listy zasilaczy" gdzie masz listę producentów/modeli badziewnych zasilaczy bez zabezpieczeń, z regulacją napięć nie spełniającą norm ATX etc. które grożą nawet uszkodzeniem sprzętu. Najlepiej zrób jak mówi @2YT4U: to kupisz coś poniżej 100zł
@wuwunio94: Kupiłem conajmniej kilkanaście używek i tylko raz się przejechałem z tym że na 99% z winy poczty. Po pierwsze patrzysz w SMART czy parametry ładne (głównie niskie parametry error rate i czyste reallocated sectors count i current pending sectors oraz mało cykli start/stop i przepracowanych godzin)
Reszta to już kwestia dobrze zabezpieczonej przesyłki.

Zasilacz faktycznie nienajlepszy ale jeśli nie miałeś żadnych resetów pod obciążeniem to powinien jeszcze dać radę. Wyczyść