Wpis z mikrobloga

W jaki sposób się uczycie? Macie jakiś #protip żeby wchłaniać lepiej wiedzę? Siedzę na notatkami już kilka godzin i dalej nic nie wiem. Nie potrafię się skupić na tym co czytam. Wiem, że mój umysł najlepiej chłonie wiedzę z samego rana, tak około 6:00 ale maksymalnie do 0,5-1h. Nie umiem się uczyć na pamięć. Jeśli mam jakiś wzór i go nie rozumiem to i tak się tego nie nauczę, jeśli wzór zrozumiałem - to z górki. Tak samo z definicjami, jeśli są dla mnie zrozumiałe, to wszystko jest okej, jeśli nauka na blachę to nie chu*a.Są jakieś substancje na pobudzenie mózgu? #narkotyki chyba odpadają ( ͡° ͜ʖ ͡°). Kawa? Magnez? Drzemki i od razu po pobudce nauka? Jutro ostatni termin poprawki a tutaj sama teoria do nauki ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#studbaza #studbazaproblems #kiciochpyta #problemypierwszegoswiata
  • 5
@tracerr: zależy jaki rodzaj materiału. Jeśli "na zrozumienie" to głównie rozwiązywanie konkretnych problemów, dobrze jest mieć książkę z zadaniami lub poszukać w necie testów. I wtedy nawet jeśli zaczynam zadanie od "nie wiem, nie rozumiem", to muszę przebrnąć ciąg logiczny od A do Z - wiele się utrwala.
Jeśli pamięciówa, to jestem wzrokowcem, dobre rozrysowanie zagadnień, grupowanie kolorami haseł (jeśli uczyć się hasłami, to mapy pamięci są bardzo dobre)