Wpis z mikrobloga

Hej,
jestem w #orange free i ostatnio doladowałem konto za 30 plnów. Zadowolony, że dostanę 6 GB bonusowego transferu danych, poszedłem do pracy z myślą o obijaniu się przeglądając #wypok .A jednak... mijają minuty, następnie godziny i żadne smsy potwierdzające nadanie mi owego transferu nie przychodzą. WTF sobie myślę. A, że jestem spokojny to czekam... i tak czekałem ponad 48 h. W tym 20 h w pracy bez dostępnego neta. Przeczytałem regulamin owej taryfy i jak wół było napisane, że mają 24 h na włączenie tych darmowych danych (darmowe, jeżeli doładujesz konto ;-)). Nie pozostało mi nic innego jak zadzwonić z #gorzkiezale do przedstawicieli #orange . Dzwonię, przedstawiam sprawę i miły pan po wpisaniu moich danych potwierdza doładowanie. Mówi również, że bonusowe GB się należą i system ich nie uwzględnił więc musi ręcznie je dodać. Więc dodaje. Fajnie :-) ( taki #protip (prawdziwy) na szybko. Połączenie z biurem obsługi jest płatne i jeżeli musisz wyjaśnić jakąś sprawę i wina jest po ich stronie to na koniec rozmowy wnonisz o zwrot pieniędzy za połączenie i bez problemu Ci zwracają :-) 1,50 zł zostaje uratowane) Dziękuję za rozmowe(10 min) i życzę miłego dnia. I do rzeczy. Po sprawdzeniu zamiast 6 GB wpisał mi 600 GB. ( ͜͡ʖ ͡€)
#tylewygrac #orange
Pobierz humanistyczny_inzynierze - Hej, 
jestem w #orange free i ostatnio doladowałem konto z...
źródło: comment_i3cxR1WSQWYGCvnXlXCPQjVcRJBOcLjE.jpg
  • 71
@humanistyczny_inzynierze: to Ci sie udało :) ja kiedyś dostałem wymarzonego iPhone'a 4 i mialem zwykla karte orange z kiosku i oczywiscie internet był drogi więc wykupywałem 100mb na dzień za 2zł i któryś dzień internet dalej jest, WTF?! Myślę sobie, ale dnia następnego dostałem sms, że pakiet się skończył więc doładowałem konto na 25PLN i po chwili brak środków... No niee wkurzony piszę do orange na FB XDDD ocb? Oni mówią
wprowadzaj w błąd. Nawet nie mając pakietu to w Orange Free 100 kB kosztuje 1 gr, więc policz sobie ile będzie kosztować "każdy megabajt". Na zrzucie "wartość bonusowego limitu" to właśnie wartość tego pakietu. "Wartość dostępnego limitu" to bonus + tyle GB na ile wystarczy ci z kasy na koncie, czyli jak widać prawie dodatkowye 15 GB.


@eXtreme: nie mieszasz troszeczke? Na zrzucie od OPa jest ilość w MB i GB.
@wajdzik: faktycznie troche się zagalopowałem i nie zwróciłem na to uwagi, przy przeliczaniu z podstawą 1024 wychodzi bardzo blisko. Chociaż, mogę to podciągnąć to pod to, że jest napisane MB i GB a nie MiB i GiB a wtedy nadal napisałem prawdę bo 614000 MB wynosi 614 GB ( ͡ ͜ʖ ͡) 614000 MiB = 599.61 GiB ;)
@humanistyczny_inzynierze: wszystko przez to, ze w systemie podaje sie wartosc w kb, wiec pewnie komus sie zero #!$%@?. Bekowo. Istnieje prawdopodobienstwo, ze dzial bezpieczenstwa cos zauwazy, ale zapewne oleja bo to transfer, czyli cos "darmowego" dla sieci, a nie hajsik.

Dziwne ze konsultant nie zauwazyl, ze bylo 600gb, raczej sie to sprawdza.

@Pijokot
slabo trafiles, albo dzowniles juz ktorys raz/bylo to u Ciebie czeste. Albo byles po prosut wrednym #!$%@?
@Czarny1337: Niestety nie, byłem miły.
Te problemy z pakietem trafiły mi się z 3 albo 4 raz, wcześniej mi się trafiło gdy oni sami mi wyłączyli pakiet wcześniej, a ostatnio nie dało się włączyć pakietu, tzn. kupiło się pakiet internetowy, ale nie włączył się.