Wpis z mikrobloga

  • 0
@EugeniuszMotyka: GSO ma kilka fajnych, przydatnych funkcji jak np chłodzenie lustra głównego, , jednak mimo wszystko stawialbym na jak największą, w miarę możliwości mobilność. Zobaczysz jak zaczniesz jeździć na obserwację jak będziesz sobie chwalił mobilność sprzętu :) Brałbym więc Synte rozsuwaną, ale czy 8 czy 10 to nie wiem. Nie miałem okazji nigdy patrzeć przez 10". Mogę ci jednak z szczerym sercem polecić 8" służyła mi dzielnie ponad 5 lat
  • Odpowiedz
@AstroMat: Teleskop zajebisty, zazdroszczę. Osobiście posiadam Syntę 8, ale używam jej głównie do obserwacji i fotografowania samolotów na przelotowej. Czekam na pierwsze fotki z tej wielkiej krowy ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@AstroMat: Też jestem szczęśliwą posiadaczką Synty 8, jednak póki co sentyment nie pozwala mi na kolejny krok, czyli kupna czegoś lepszego ;) Ale myślę, że to kwestia czasu. Ile waży ten nowy?
  • Odpowiedz
  • 0
@vesica: 61 kg. Najgorszy jest montaż 38 kg, niby nie dużo, ale nie ma jak złapać i czuję się jakby się boisko 60. Synta 8 to super teleskop, też go narazie nie chce sprzedawać( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
  • 0
@vesica: no dla kobietki to byłaby masakra.Montaż muszą przenieść 2 osoby bo jest bardzo szeroki i ciężko złapać. Z tuba jest lajt ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz