Wpis z mikrobloga

Taka ciekawostka jeśli chodzi o torrenty, który program według Was jest najlepszy? Ja osobiście od 2 lat używam qBitorrent i polecam go z czystym sumieniem głównie przez wyszukiwarkę torrentow z różnych portali tych popularnych jak i tych mniej znanych, więc nie trzeba szukać po tpb kickass itp ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#torrenty
  • 12
@kot_jarka: qBitorrent korzysta z tej samej biblioteki co Deluge i ma wyszukiwarkę co w moim przypadku jest ważne i bardzo pomocne :) (chyba że Deluge też ją posiada ale nie znalazłem)
@Solitary_Man: no ja zawsze używałem właśnie uTorrent ale przez brak wyszukiwarki z niej właśnie zrezygnowałem i z pomocą przyszedł qBitorrent na którym się jeszcze ani razu nie zawiodłem :) jak ktoś nie miał z nim do czynienia to polecam chociażby żeby przetestować jak działa
@brusef: tak, ale wydaje mi się, że jedna deluge bardziej agresywniej wysyła (może kwestia jak sam klient korzysta z silnika). Oczywiscie mówimy o wersjach na linuxach, bo zabawa z torrentami pod windowsem to jakaś porażka.
@Solitary_Man: po pierwsze ntfs to porażka. Brak persistent pre-allocation w przypadku dużych plików to katorga szczególnie na wolniejszych dyskach/interfejsach. Ntfs to po prostu dinozaur. Druga sprawa to ogarniczenia ilości połączeń przez sam system windows, podobno coś tam można zmieniać w rejestrze czy modyfikować pliki windowsa. Ogólnie to lipa już od wielu lat jak mam skorzystać z torrenta to tylko na jakimś unixie.