Wpis z mikrobloga

Z racji posiadania filipińskiej rodziny od strony żony, na bieżąco śledzę obecną kampanię prezydencką na Filipinach. Filipiny to kraj kontrastów Przekonałem się o tym już po pierwszych dniach pobytu na Filipinach - piękna pogoda potrafi przerodzić się w krótkim czasie w niebezpieczny tajfun. Kontrasty widać również przechadzając się filipińskimi ulicami - piękne apartamenty i wille mieszają się z obskurnymi, malutkimi klitkami, w których mieszkają całe rodziny z dziadkami i wnuczkami włącznie. Na ulicach znajdziemy nowoczesne, zadbane auta w jednym korku ze starymi gruchotami. Ale mniejsza o to. Obecnie wielkim tematem jest temat obyczajowy (myślę że to na rękę politykom, bo przysłania problem mega korupcji i przekrętów) - związki, małżeństwa homoseksualne. Znany bokser, Manny Pacquiao, który od jakiegoś czasu angażuje się w politykę (obecnie ubiega się o urząd senatora), jest w ogniu krytyki środowisk LGBT z powodu wyraźnego stania po stronie tradycyjnych, chrześcijańskich wartości (dla niewtajemniczonych - Manny nawrócił się całkowicie do Jezusa bodajże w 2012 roku, obecnie jest chrześcijaninem ewangelicznym i nie wstydzi się swojej wiary, chętnie mówi o Bogu. Wcześniej był letnim katolikiem). Homoseksualiści są wściekli i wytykają mu potknięcia z poprzedniego życia - tego sprzed nawrócenia). Wielu filipińskich gwiazd i aktorów potępia Mannego. Koncern Nike zerwało kontrakt ze sportowcem. Ma on jednak również wielu zwolenników, ponieważ Filipiny są wierzącym narodem, głównie katolickim, ale też duży procent społeczeństwa to protestanci (tak jak Manny). Wszyscy chrześcijanie twardo stoją za Mannym. Ponadto Manny od lat jest uważany na Filipinach za bohatera z powodu swoich sukcesów sportowych, postawy oraz pracy charytatywnej (powszechnie wiadomo o przekazywaniu wielkich sumy pieniędzy na rzecz ubogich, których na Filipinach jest niestety bardzo wielu). Filipińczycy podzieleni są na dwa obozy, na portalach społecznościowych toczą się zażarte dyskusje (podobnie jak niedawno w Polsce przed wyborami). Inni politycy odcinają się od tematu nie chcąc narazić się żadnej ze stron. Toczy się zaciekły wyścig wyborczy, który osiągnie swą kulminację w dniu wyborów, 9 maja tego roku. W kwestii sportu, Manny ma stoczyć swoją ostatnią walkę w karierze 9 kwietnia 2016 r. (rewanż po porażce z Bradleyem).
#filipiny #wybory #mannypacquiao #pacquiao #lgbt #homoseksualizm #ciekawostki #wiara #chrzescijanstwo #protestantyzm #pamietnik
  • 52
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ian: O fuck. XXI wiek i takie osoby jak ty dalej istnieją. Tutaj widać wpływ poprawienia bezpieczeństwa człowieka wraz z postępem cywlizacji i zanik selekcji naturalnej. Kilkaset lat temu ktoś taki jak ty nie dożyłby 20 bo zginąłby w jakiś głupi sposób z własnej winy. Dajmy na to, próbował zgwałcić gniazdo szerszeni.
  • Odpowiedz
Kant


@alkan: Nie interesują mnie ludzkie mądrości na sprawy duchowe. Na ojcach psychologii już się poznałem i wiem że nie mają wiele mądrego do powiedzenia. "Bo głupstwo Boże jest mędrsze niż ludzie". Biblia wiele mówi o mądrości, i jestem pewien że nie powinienem jej szukać u Kanta. Właśnie stąd nasze rozbieżności w pojmowaniu świata - Ty szukasz jej u głupców, którzy mienią się mądrymi, a ja u Boga. "Mienili się mądrymi, a stali się głupi."

powstaje pytanie: którego boga? Katolickiego, protestanckiego, islamskiego, żydowskiego,
  • Odpowiedz
nie wiem u ilu gatunków zwierząt odnotowano homoseksualizm.


@Ian: U ponad 1500 (miedzy innymi u: małp, pingwinów, byków, słoni, żyraf, lwów, owiec itd.). Czy tego chcesz czy nie, homoseksualizm jest dość powszechny w przyrodzie.

Wiem jednak że jest to
  • Odpowiedz
Wiara to nie towar w markecie, który wybierasz wg osobistych upodobań.


@Ian: Czyli jeśli urodziłbyś się w kraju muzułmańskim to byłbyś fanatycznym muzułmaninem?

Wręcz przeciwnie - jest to oznaka miłości, ponieważ chcę pomóc tym, którzy uważają to za normalne. Nie obrażam homoseksualistów, nie życzę im
  • Odpowiedz
Bóg stworzył świat i ustalił wszystkie zasady w nim panujące. Łamiąc te zasady, działamy wbrew Jego woli. A w swoim liście - Biblii - wyraźnie wypowiedział się o homoseksualizmie. Czyny te są dla Boga obrzydliwością i grzechem.


@Ian: Ludzie, którzy czynią dobrze są dobrzy, ludzie którzy czynią źle są źli. Te wszystkie brednie o bogach, allahach srallahah i fanatyzm religijny są znacznie większymi zagrożeniami niż to, że dwóch facetów czy
  • Odpowiedz
@Ian: Twoja osoba to idealny przykład na to, że dzięki religii pozornie dobrzy ludzie mogą stać się moralnymi degeneratami.
  • Odpowiedz
@Ian: czy zgodnie z tym co twoja książka uznaje za nakaz od Boga chcesz mordować ludzi za pracowanie w niedzielę? Trzymasz się też zasad dotyczących golenia się i mieszania tkanin? Co zrobiłbys swojej żonie gdyby w noc poślubną okazała się nie być dziewicą? Pamiętaj, że wiara, to nie towar w hipermarkecie!
  • Odpowiedz
Zapraszam do lektury: Odwołanie do natury


@artano: czyli sam obaliłeś swój argument. Artykuł na wikipiedii właśnie mówi o tym, że argument polegający na powoływaniu się na zwierzęta jest błędny.

Czyli jeśli urodziłbyś się w kraju muzułmańskim to byłbyś fanatycznym
  • Odpowiedz
@Ian: chodzi o uniwersalne wartości, nie o poglądy humanistów, anarchistów czy innych onanistów ;) w moim systemie wartości nie ma kryterium wiary gdy oceniam czy ktoś jest dobry
  • Odpowiedz
uniwersalne wartości


@parachutes: co to są te "uniwersalne wartości"? Obecnie panujące przekonania na świecie i w nauce to poglądy humanistyczne, które są bardzo odmienne od biblijnych (postawienie człowieka w miejscu Boga). Zgadzam się, że istnieją pewne uniwersalne wartości, ale nie zgadzamy się zapewne jakie jest ich źródło. Ja uważam, że są zaprogramowane przez Boga w człowieku od początku jego istnienia - Biblia naucza, że człowiek został stworzony na podobieństwo Boga.
  • Odpowiedz
Odrzucając Boga i próbując ustanowić własny porządek świata, będziemy brnąć w coraz bardziej większe wynaturzenia (np. przyjmiemy homoseksualizm i inne dewiacje jako coś normalnego


@Ian: większą dewiacją jest wiara w coś co nie istnieje i definiowanie dobra przez pryzmat postaci fikcyjnej - o tym do czego to prowadzi widać na przykładzie ataków terrorystycznych fanatycznych wyznawców jakichś religii. To samo było w Średniowieczu z tzw. łowcami czarownic, krucjatami w obronie wiary.
  • Odpowiedz