Wpis z mikrobloga

@Ercefet: ja miałem na studiach i myślałem że uduszę tego kto wymyślił dawać nam to, chciałem używać czegoś innego ale babka się nie zgodziła ( ͡° ʖ̯ ͡°) No ale to była jakaś stara wersja, może nowsze nie są dupowe
@skrucz: słyszałem coś o nim, przypomniałem sobie że mam licencję studencką na Altiuma, ale nie chodziłem na warsztaty z niego i nie używałem go nigdy xD
@xerxes931: na schemacie wstawiasz gdzieś rezystor 0Ohm w jakimś dużym rozmiarze (0805 albo 1206) pod nimi możesz przejść ścieżką bo mają duże odstępy miedzy padami. Lepsze to niż 50 przelotek i wiercenie.
@xerxes931: Altium udostępnia taki niech będzie know-how na temat altiuma, z niego można się wszystkiego dowiedzieć. Poza tym tak jak kolega @Jarek_P pisał ja również zachęcam do wybrania jednego programu i staniem się jego praktykującym wyznawcą.

Ja mam teraz w pracy PADsa i jest taki hmm, trzeba się przyzwyczaić i powiedzmy, że da się pracować. Ale myślę, że już taki Cadstar jest znacznie lepszy.

Zastanawiałem się nad KiCAD-em. Kiedyś się bawiłem
@skrucz: mnie się bardzo KiCad podoba i używam go, ale akurat nie było w nim footprintu do jednego z układów który używam, a kiedyś próbowałem dodać własny footprint i to była jakaś masakra :( Dlatego akurat tym razem robię w Eaglu, wyjątkowo