Wpis z mikrobloga

Ojciec udziela się u kukizowców i pomaga zbierać podpisy pod jakąś petycją, żeby nie przyjmować imigrantów. Dzisiaj na plantach w Krakowie nagrał jak babeczka zaczyna szarpać typa z listą z podpisami. Babeczka na tekst mojego ojca, że na to jest paragraf wykrzyczała "JA STUDIUJE PRAWO!" XDXDXD. Chwile potem wyciągnęła kodeks karny, ale ojciec powiedział, że to z kodeksu wyborczego, więc zwiała XD

Jak mi tate da obrobić(zakryć twarz) to wrzucam najszybciej jak mogę.

#kukiz #polityka #4konserwy #prawo #studentprawa
  • 76
@mkay1: cytujesz artykul, ktory okresla zakres przedmiotowy ustawy. jednoczesnie nie masz absolutnie swiadomosci, ze kazda ustawa tego typu ma na koncu przepisy karne...czy jest paragraf o ktorym mowa w filmie - nie wiem, bede mial czas chetnie przejrze ale domyslam sie, ze tak. jesli nawet nie ma - znajduje sie odpowiedni w KK i bedzie to bodajze art 249 - lub jakis w poblizu, nie mam pod reka kodeksu.
@mkay1, @Kendzior44 A czy nie podlega to jednak pod kodeks karny?

Art. 249. Kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem przeszkadza:
1) odbyciu zgromadzenia poprzedzającego głosowanie,
2) swobodnemu wykonywaniu prawa do kandydowania lub głosowania,
3) głosowaniu lub obliczaniu głosów,
4) sporządzaniu protokołów lub innych dokumentów wyborczych albo referendalnych,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Od razu mówię, że nie jestem studentem prawa i mogę się mylić xD.

@
@Kendzior44: jaką ilością inby? na ten wpis na mirko trafiłem poprzez filmik na głównej. filmik ma już prawie 2k wykopów (pewnie za parę minut dobije), a komentarze pod nim w zasadzie w 90% mozna sprowadzić do "głupia pipa na niczym się nie zna". prawda natomiast jest taka, że miała rację, a zostaje zaszczuta przez Ciebie (jako twórcę filmiku) i tysiące łykających każdy wpis pelikanów... postaw się może na jej miejscu...

EDIT:
@Kendzior44: edytowałem w momencie jak odpisałeś... wołam Cię, żebyś doczytał do końca mój wpis;)

@Karoleer: pytanie tylko czy to prawdziwy obrazek studenta prawa, czy (jak sam piszesz) stereotyp wyrobiony w miejscach takich jak wykop. oczywiście, że dużo jest takich przemądrzałych, ale czy tylko na prawie? śmiem wątpić...
@albert-penrose: twój komentarz i metoda dedukcji przypomniała mi pewien kawał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ojciec:
- Ktoś ukradł nam krowę!
Starszy syn:
- Jak ukradł to znaczy konus jakiś.
Średni syn:
- Jak konus to pewnie z Trojanowa.
Najmłodszy syn:
- Jak z Trojanowa to pewnie Wasyl.
Zaprzęgli konia do wozu i pojechali do Trojanowa.
I dali Wasylowi po mordzie.
Wasyl jednak nie przyznał się do kradzieży.
c) cały wykop łyka i naśmiewa się z jej głupoty, chociaż wcale sobie na to nie zasłużyła (przynajmniej nie wynika to z nagrania)


@mkay1: Akurat nie ma tu co łykać czy reszta historii oprócz tego co nagrane jest prawdziwa gdyż głupotę widać (lub słychać) na filmie. Kto normalny na starcie chwali się, że jest studentem prawa machając kodeksami a później ucieka w popłochu?
@Kendzior44: Mirku znajdź ją na jakimś FB po czym wyślij maila do jej profesorów, dziekana i lektora.
Koniecznie z filmikiem, po czym poproś o ich ustosunkowanie się do studentki prawa ich uczelni, która zdała prawo wyborcze !