Wpis z mikrobloga

Murki staję przed wiekopomnym dylematem #macbook pro retina vs #dell xps 15. Po co? #webdev #webdesign. W nienawiści do #apple byłem wychowany, ale fakt, że #windows można na jabłku zainstalować - coraz bardziej do mnie przemawia. Żadna soda, ani pokaz. Ale codzienna walka o chleb i piwo. Jeśi jednak MAC - to który? http://www.x-kom.pl/p/242492-notebook-laptop-154-apple-new-macbook-pro-i7-16gb-256gb-os-x.html ? #xkom - chyba najtańszy. Cortland jest w choooy drogi... #corobicjakzyc
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@motylanogha: robienie frontu na windzie to istne sado maso ;)

@b4kus: Wiekszość z tego co wymieniłeś jest problemem tylko dla nowych użytkowników. Podobne wrażenie miałby ktoś, kto zawsze używał maca i przeniósł się na windę.

Ale jak już się wszystko ogarnie i skonfiguruje pod siebie, to jest o niebo lepiej, wygodniej i fajniej niż na windzie ;)
Sam długo się broniłem przed przesiadką, ale po ponad roku korzystania z rMBP nie ma opcji, by wrócić do
  • Odpowiedz
@motylanogha: brak terminala, brak wirtualnych pulpitów, problemy z node (może obecnie jest lepiej, ale kiedyś to była tragedia)

do tego myszka apple do pracy jest świetna, gesty myszki ftw :)
ogólnie dla mnie praca na macu to sama przyjemnosc, przed przesiadką było dużo gorzej

nie bez powodu większość powaznych fontendowców na całym świecie korzysta z maców, na wszelkich konferencjach branżowych prawie nie uświadczysz lapków
  • Odpowiedz
@HCLB: 1. do instalacji 14.10 nie było od razu sterowników do wifi, w 15.04 jest ok
2. bluetooth ma jakieś bugi, niby jest sterownik, ale nie mam czasu się tym zając (od razu coś nie działało)
3. bateria trzyma gorzej
4. problemy z dźwiękiem - nie działa i trzeba zrobić reset komputera dwa razy
5. sterowniki do myszki są dużo gorsze (w windzie są microsoftu, ale są ok)
chyba tyle, ale pewnie
  • Odpowiedz