Wpis z mikrobloga

Mireczki, jakie auto polecacie do 10-13 tys. PLN dla rodziny 2+1 (dziecko 6 miesięcy)?? Obecnie mam Peugeota 307 SW 2004 2.0 hdi i chce się go pozbyć jak najszybciej. Paliwo: Benzyna + gaz (jeśli sama benzyna to auto musi być tańsze o koszt instalacji) ! DIESLA ! NIE CHCE, MAM TERAZ I TYLE CO WŁOŻYŁEM W NIEGO TO DZIĘKUJE. Wymagania: minimum 2002 rok, gaz, klimatyzacja, centralny zamek, ABS. Oczywiście w portfelu mam 2tys. na rozrząd, oleje, filtry itp... Co myślicie o Citroen C5 II (roczniki 2004-2008)<- mój faworyt), Corolli E12, BMW E46, Vectrze C? #motoryzacja #auta #kupujeauto #samochody #cokupic #citroen #opel #bmw
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@adrian43: Diesel odpada, mam teraz takie auto i za dużo jest do zepsucia: dwumas/ wtryski/ turbo/ fap itp itd.. Co z tego, że mam za darmo ropę jak przy naprawie stracę na tym sporo...
  • Odpowiedz
@koziar123: racja ja na szczęście nie mam z tym problemów, ale auto i taki idzie na sprzedaż, trzeba coś młodszego i nowszego. kupiłem insignie i auto o wiele wygodniejsze i większe, ale to niestety nie twój budżet.
  • Odpowiedz
@koziar123: stary, nie kupuj zagazowanego auta. Kup benzynę i sam załóż. Wtedy wiesz co, wiesz gdzie, wiesz jak i wiesz przez kogo. Jak jakiś cymbał spartolił instalację to z silnikiem też już nie będzie wesoło.

A druga rzecz, pomyśl o przebiegu i zużyciu, nikt nie zakłada instalacji żeby puścić auto do żyda po 20czy 30k km. Ona już się pewnie kilka raz zwróciła i możliwe, że zaczyna się j---ć.

Kup
  • Odpowiedz
@valencianista: Plan był taki, że kupiłbym samą benzynę i pojeździł nią aby sprawdzić czy w ogóle się nadaje do dalszej jazdy auto. W takim razie dzięki wszystkim za propozycję i zaczynam poszukiwania C5 jak i nie wykluczam Mondea. :) No chyba, że trafi się piękne e46 obok którego nie przejdę obojętnie :)
  • Odpowiedz
@koziar123: skoro jeździsz za mało zeby diesle Ci sie opłacił to zapomnij o gazie.

Btw chyba wiem skąd te problemy z dieslem skoro masz darmowe paliwo.
Skoro rozkimiales 1.8t w passacie to tam tez masz turbo dwumase szerokopasmowe sondy lambda itd itd. A co do DPF/FAP to auto krajowe z tego roku nie będzie go miało.
  • Odpowiedz
@jakistamnick: paliwo z BP i to nie jest lewe czy jakieś ruskie :) W obecnym Peugeocie nic póki co nie padło, ale tak czy siak wolę dmuchać na zimne, za dużo tego jest żeby w końcu coś się nie wysypało. Rocznie robię 20 tys. km, uważam, że jest to przebieg ok jak na benzyna+gaz. W dieslu nie odpowiada mi po prostu jego kultura pracy, to że musi się nagrzać przez
  • Odpowiedz
@koziar123: > paliwo z BP i to nie jest lewe czy jakieś ruskie
Skoro jest "darmowe" to zakładam ze pochodzi z jakiejś koparki ciężarówki czy innego "źródła" a to zmienia diametralnie wszystko. Chcesz to wyślę Ci jak wyglada takie paliwo wylane z filtra paliwa.
Skoro Ci nic ni padło w obecnym aucie a juz masz pełne gacie przekreślając diesla to chyba cos z Tobą jest nie tak. Co do zagrzewania
  • Odpowiedz
@jakistamnick: akurat o paliwo się nie martwię tutaj, mam je za przysłowiowe p--o i nie pochodzi ono z koparki czy coś, tankuje po prostu na BP jak pozostali użytkownicy stacji i jeżdżę. Nie lubię mieć zawsze w zanadrzu ponad 2 tys pln na niespodziewaną awarię diesla, która może nastąpić w każdej chwili oraz kultury pracy tego silnika. Plusem diesla jest to, że spali te 6 l ropy no i to,
  • Odpowiedz
@koziar123: żebyś sie nie zdziwił jak ta benzyna okaże się bardziej skomplikowanym autem od tego diesla. A kultura pracy ... Bitch Please. Chyba ze planujesz zakup czegoś z przynajmniej 6 cylindrami ale to i diesle ma dobra kulturę pracy.
  • Odpowiedz
@koziar123: jakiś Mirek wrzucali rano link z otomoto do Corolli. czerwone kombi 1.6pb '02 za chyba 13,5. kurde strasznie fajne auto .. przeszukaj archiwum bo wg mnie jak się jej przyglądałem to była ok
  • Odpowiedz
@koziar123: Daj sobie spokój z E46 i Vectrą. BMW to coraz częściej szroty za bezcen od Niemców a Vectra np. nie daje sobie ustawić zawieszenia tylnej osi i niszczy wewnętrzne części tylnych opon w tempie szybszym od palenia gumy hehe. Generalnie jak masz dzieciaczka to pewnie istotna by była łatwość wsadzania go do fotelika. Rozejrzałbym się za ładną Corollą, chociaż C5 da więcej komfortu, tylko Francuzy lubią marudzić na elektronikę.
  • Odpowiedz
@koziar123: C5 na hydro ale nie wiem jak popularne sa modele benzynowe, Xsara Picasso - docenisz z dzieckiem, optymalnie 1.8 z gazem, ew. Scenic I/II lub jak chcesz czasem poszaleć i lubisz siedzieć wysoko to RX4 z przerobionym wałem. Picasso i Scenic mają na pewno ISOFIX, Scenic ma wyjmowane fotele tylne - każdy z osobna dzięki czemu masz płaską podłogę. Zmieścisz wózek i wszystko co chcesz, jest tam 18 schowków.
  • Odpowiedz