Wpis z mikrobloga

#dieta #zdrowie #mleko

Od stycznia dałem się wciągnąć w zabawę z niejedzeniem słodyczy w 2016r. aczkolwiek zamierzam przestać do końca lutego/marca. Słodycze czyli cukry sztuczne, także nie wszystko co ma słodki smak, czyli głównie czekoladę co za tym idzie batony, wafelki, ciastka. Zamiast tego jadłem pieczywo z miodem i płatki kukurydziane z mlekiem. Póki co efektem tego jest przytycie o 2 kg. Podejrzewam że to przez mleko bo wcześniej chudłem całkowicie je eliminując.

Co o tym sądzicie, głównie o mleko mi chodzi?
  • 16
To ile Ty tych płatków z mlekiem jesz??? Może za dużo pieczywa?


@MojePandemonium: no właśnie nie wiem raz dziennie, czasem nawet nie. A posiłki tak jak wcześniej w dodatku biegam 10-15 km co 2 dni. Jakaś paranoja!
@rbk17: tak jak napisał wyżej kolega, zastąpiłeś cukry proste - miodem i chlebem czyli głównie cukrami prostymi. Jeśli nie pijesz 5l mleka dziennie, to nie zwalaj na nie winy, bo od 300ml (czy tam ile wchodzi do 1 miski płatków) się nie tyje.
@rbk17: Jeżeli rzeczywiście chcesz się pozbyć nadmiaru węglowodanów z diety, to sprawdź sobie indeks glikemiczny różnych rzeczy i jedz te z jak najniższym - tylko tyle i aż tyle :)
@rbk17: Nie chodzi o paranoję, tylko kilka prostych zasad. Spróbuj przez miesiąc nie jeść jasnego pieczywa, ziemniaków i makaronu (zastępujesz pieczywem razowym i kaszami). Właśnie wywaliłeś największe źródło węglowodanów. Oprócz tego dalej nie jesz słodyczy i pijesz wodę mineralną/kranową i niesłodzoną/lekko słodzoną kawę i herbatę. Jedz dużo warzyw (poza ziemniakami ofc), owoców, ryb, drobiu i wołowiny, bo na pewno będzie Ci doskwierał głód. Olej fast-foody na ten miesiąc. Sama zmiana proporcji
@rbk17: Mleko to świństwo, szczerze go nienawidzę, bo dzięki niemu mam całe 145 cm wzrostu i bardzo słabe kości. Poszukaj sobie informacji w internecie. :) @Millduck: Dlaczego chcesz odrzucić ziemniaki z diety? Są bardzo niskokaloryczne - około 80 kcal/100 g, lekkostrawne i bogate w mikro- i makroelementy, no i sycące - same dobroci :)