Wpis z mikrobloga

Pytanie do #rozowepaski - jakie są rzadko spotykane cechy i kombinacje cech, które dodają mężczyźnie atrakcyjności? Chodzi mi zarówno o te fizyczne, jak i dotyczące osobowości. Warunkiem jest to, aby były:

a) jak najbardziej atrakcyjne,
b) dość rzadko występujące,
c) możliwe do nabycia (wrodzone odpadają). Na potrzeby pytania pomijamy oczywistości typu muskulatura + 15k/miesiąc.

Najbardziej odkrywcze wypowiedzi zostaną nagrodzone. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pytanie #psychologia #podrywajzwykopem #zwiazki #niebieskiepaski
źródło: comment_SAHS9QtKYWGVmU7wIHt2QBMkGYAdfMb8.jpg
  • 23
@AdamZz:

a) jak najbardziej atrakcyjne,


Głęboki głos, dobry zapach, inteligencja wyrażona także przez elokwencję.

b) dość rzadko występujące,


inteligencja wyrażona także przez elokwencję. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

c) możliwe do nabycia (wrodzone odpadają). Na potrzeby pytania pomijamy oczywistości typu muskulatura + 15k/miesiąc.


umiejętność słuchania i pamiętanie o czym mówiła dziewczyna.
@Asterling: Fakt, pewność siebie jest ważna, ale nie jest to gwarant sukcesu. Sama lubię pewnych siebie ludzi, ale introwertycy i ludzie wycofani znacznie bardziej mnie intrygują, niż ci otwarci i dostępni.
@AdamZz: nie jestem specjalistką od spraw męskiej atrakcyjności, ale z własnych obserwacji:
dobra, modna, pasująca do ryja/twarzowa fryzura + plus taki sam zarost, o ile pasuje.
bardzo atrakcyjne, bardzo rzadko występujące, i jak najbardziej możliwe do nabycia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

dalej: ubranie z klasą, niekoniecznie najmodniejsze, ale schludne, z pomyślunkiem, sprawiające wrażenie że chłopaczyna pomyślała przez chwilę, a nie wyciągnęła z szafy losowe rzeczy.

coś co
Sama lubię pewnych siebie ludzi, ale introwertycy i ludzie wycofani znacznie bardziej mnie intrygują, niż ci otwarci i dostępni.


@rdza: Osoba pewna siebie nie musi być wcale ekstrawertykiem. Pewność siebie to... po prostu pewność siebie ;). Można być ekstrawertykiem i duszą towarzystwa, ale jednocześnie zmieniać zdanie i pozycję jak chorągiewka na wietrze. A można być zamkniętym w sobie i małomównym, ale jednocześnie nie ulegać łatwo czyimś naciskom oraz być asertywnym, stabilnym
Pewność siebie to... po prostu pewność siebie ;).


@Kampala: Tłumaczysz mi oczywistości;) Bez problemu wyczuwam osoby zamknięte a mimo to silne wewnętrznie, i takie, których wycofanie wynika z poczucia niepewności.
@Asterling: Bardzo dużo. Jeśli brak komuś pewności siebie, to trudniej będzie mu odrzucić czyjeś propozycje. Bo się wstydzi, boi, nie ma przekonania do własnych poglądów lub łatwiej mu podążyć za kimś o silniejszej osobowości. Nie sądzisz, że to jest ze sobą bardzo powiązane?
@Asterling: Ciężko mi to sobie wyobrazić, ale niech będzie, może i tak być. Tak czy inaczej dalej twierdzę, że pewność siebie i asertywność są powiązane. Nie upieram się, że są to cechy zawsze razem występujące, ale często idą w parze i w dodatku zdaje mi się, że mogą się nawzajem wspierać czy wzmacniać.
@AdamZz: gotowanie, posiadanie samochodu, dobrej pracy, zmyslowy zapach, pewność siebie, oczytanie, nietypowe hobby np. namiętnie chodzenie na wystawy sztuki nowoczesnej xd. Po prostu facet kobiete, musi czymś nietypowym zaciekawić, przyciągnąć do siebie. Nikt nie chce się zadawac z nudziarzem.