Wpis z mikrobloga

ceny za #wynajem w takich miastach jak #krakow #warszawa to jakiś dramat, wszystko zawyżone o jakieś 50-60%
szukam kilku m2 dla siebie w #krakow, ale albo melina albo koszt miesięczny na pokój/mieszkanie jest większy niż rata kredytu

jakie rozwiązujecie takie dylematy? płacić jak wszyscy czy macie jakieś ciekawe pomysły co robić?
  • 36
  • Odpowiedz
@bartez_94: gdyby tak było i gdybym wziął kredyt kilka lat temu zamiast wynajmować, to bym nie kupował w tym miesiącu kawalerki na wynajem za własną gotówkę tylko płacił ratę miesięczną znacznie większą niż całkowity koszt odstępnego, które płacę właścicielowi mieszkania
  • Odpowiedz
@lupaczkokosow: jak sie przeprowadzalem do krakowa w 2009 roku to za 50m2 (dwa pokoje, osobna jasna kuchnia, blok z 2001 roku) wychodziło mnie całość (odstępne, czynsz media) nie wiecej niż 1600. Teraz za to samo (kilkuletni blok, dwa pokoje, osobna jasna kuchnia) chcą po 2500
  • Odpowiedz
@cholera_jasna: no chyba nie.. 5 lat studiów to oddanie 35 000 wynajmującemu, kolejne lata mieszkania samemu w jednym pokoju to co roku kolejne 7 000, mieszkając z drugą osobą jeszcze więcej co miesiąc... kredyt za 2 pokojowe mieszkanie to 900 zł + (500-700zł) opłat w zależności od liczby osób (można komuś wynająć pokój). Kredyt sam się spłaca.
  • Odpowiedz
@cholera_jasna: Bo ludzie często porównują: wynajmować (od kogoś) kawalerkę, lub kupić 70m2. Wtedy jasne, wynajmuj i odkładaj.
Ale jeśli porównujesz wynajmować i kupować taki sam metraż.. To np przy nie takim dużym wkładzie własnym płacę ratę mniejszą niż bym wynajął mniejsze/gorzej urządzone mieszkanie.
Plus - te kilka lat wynajmowania przecież nie były za darmo. Po prostu płaciłeś komuś.
Te Twoje "za własną gotówkę" zabrzmiało prawie jak gdybyś kupił wcześniej mieszkanie to
  • Odpowiedz
@gk29: brałem pod uwagę studencki rok = 10 miesięcy, tak samo dla liczenia wynajmowania komuś w wakacje jest ciężko wynająć szczególnie w gorszej lokalizacji, ew. jest niższa cena
@test_user: u mnie tyle wychodzi za 200 000 w PKO BP
  • Odpowiedz
@gk29: Rozwiazalem ten problem wynajmując jedynkę za 500 w domku jednorodzinnym w super warunkach, ale to niestety prawie niewykonalne żeby cos takiego znalezc. Wcześniej za klitke aka cele płaciłem 700 zł. Potwierdzam, #!$%@? ich z tymi cenami.
  • Odpowiedz