Wpis z mikrobloga

Cześć,
Potrzebuję pomocy w wyborze telefonu i podjęciu decyzji ;)
Mam iPhona 4G 16GB, który jest już w tragicznym stanie - problemy z ładowaniem, rozbity ekran itp.
Telefon działa lecz korzystanie z niego jest już coraz bardziej uciążliwe.
Od dawna czytałem o Xiaomi Mi5 i czekam na ten telefon, tylko nie wiem, czy mój iPhone wytrzyma do czasu premiery, potem pewnie będę musiał trochę poczekać, żeby cena spadła, oraz czas dostawy...
Czy Xiaomi jak niektóre inne znane marki typu Apple, Samsung, od razu po premierze zawyża cenę, a po krótkim czasie następuje jej obiżka?
Telefon musi bardzo dobry, a cena do 2000zł, ale to w ostateczności - chcę kupić telefon na kilka kolejnych lat.
Zależy mi na dużym RAM'ie 4GB, ewentualnie 3GB, pod warunkiem, że to wystarczy.
Bardzo dobry aparat też jest dla mnie ważny, zarówno tylny jak i przedni.
Ekran około 5 cali, bo telefon noszę w kieszeni i nie chcę, aby mi przeszkadzał i mniejszy będzie dla mnie praktyczniejszy.
Pamięć rozbudowywana poprzez kartę nie jest czymś co muszę mieć, jednak byłby to miły dodatek - brakuje mi tego w iPhone.
Bateria powinna spokojnie wytrzymywać cały dzień, lub więcej.
Telefonu używam głownie do internetu, gier, robienia zdjęć, oraz podstawowych funkcji :)
Nie wiem co jeszcze powiedzieć, jeśli potrzebujecie jakichś jeszcze informacji - dajcie znać :)

Pozdrawiam i bardzo liczę na Waszą pomoc Mireczki i Mirabelki :D

#aliexpress #banggood #ibuygou #gearbest #xiaomi #elephone #huawei #telefony #android #telchina
  • 17
@K_u_Ba: mam Huawei P8 na sprzedaż, nowy z naklejonym na ekran szkłem, dodatkowo daję etui. Mogę wysłać, możesz odebrać w Krakowie, dla Mirka puszczę za 1250. Zainteresowany?
@K_u_Ba: Bierz Xiaomi mi4c w wersji 32gb/3gb ramu. Jeśli chcesz zostać przy launcherze od MIUI (launcher to w skórcie wygląd ekranu głównego), to wygląda on dość podobnie jak w iOS.

3 gb ramu to wystarczająco dla Androida od Xiaomi. Cena trochę mniej niż 1000 zł, a specyfikacja pozwoli Ci na kopanie bitkojnów przez najbliższy rok.

Co do żywotności sprzętu, żyjemy w czasach w których telefony mają okres wymienialności 2 lata. Prędzej