Wpis z mikrobloga

Weźcie wreszcie sobie to zapamiętajcie że byśmy, zrobilibyśmy, wziąłbym i inne wariacje z -bym, -byś, -byście, -byśmy piszemy łącznie.

Czytać się już nie da tego Internetu z tym wszędobylskim poszedł bym, poszli byśmy bo nawet oczu kąpiel potem nie pomaga.


#grammarnazi #gruparatowaniapoziomu
  • 65
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@juzniepije: Często widzę opisy znalezisk tych użytkowników z 1-ej 100-ki z "na prawdę", "napewno". Szczególnie to "na prawdę" jest "nieprofesjonalne" ; )
Łatwo zapamiętać zamiast z "prawdą" to z "naprawianiem" i NAPRAWdę, naprawdę pisze się razem, a na pewno, na pewno osobno.
  • Odpowiedz
@Trewor: Kiedyś tu przeczytałem inne zdanie na łatwe zapamiętanie pisowni "naprawdę" i "na pewno", pozwól, że się nim podzielę: Prawda łączy, niepewność dzieli. Bardzo fajne jeśli ktoś się waha.
Co do moich "faworytów" to zdecydowanie króluje "w każdym bądź razie" i "włanczanie" ()
  • Odpowiedz
Mnie chyba jeszcze bardziej irytuje mylenie 1 os. z 3 os.

np: Ja uratuje, on uratuję... k---a mać!


@adeekk1989: Piąteczka przyjacielu, o ile "ę" w trzeciej osobie jest raczej zwykłą literówką spowodowaną niepotrzebnym przyciśnięciem alta, to niepisanie ogonka przy "ę" w pierwszej osobie doprowadza mnie do białej gorączki! ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz