Wpis z mikrobloga

Chcę zbudować własne smart TV. Mam plazme od Panasa, nie chcę kupować nowej z jakimś okrojonym systemem od Samsunga. Teraz pytanie, w co zainwestować? Jakiś box androidTV, Chromecast czy płytkę Raspberry Pi, a może jeszcze coś innego?

Chciałbym mieć możliwość oglądania polskiego VOD, odplenia playera KODI, korzystania z przeglądarki - strumyki wideo.
#komputery #pcmasterrace #informatyka #raspberrypi #kodi #xbmc #linux #elektronika #android #windows
Pobierz
źródło: comment_6xbmc5jW55X7QoNkFbvdrtvTubWmu2Zp.jpg
  • 18
@rzet: ale ten odroid c2 bedzie #!$%@?, 64bit ( ͡ ͜ʖ ͡), ciekawe jak cena u nas bedzie, bo wstepnie jest ustalona na 40 dolanów, na lajcie jestem w stanie zapłacić za takie cudo 2 stówki od razu

zastanawia mnie czemu juz usb3 nie laduja w to, oraz czemu sata tam nie #!$%@?, moze sie boja ze to by totalnie zastapilo zwyklego kompa ?
@dettz: wczoraj kongigurowalem #raspberrypi właśnie jako media center. Postawilem go osmc.

Dla laika: instalator systemu nie może być w folderze pobrane Windowsa Bonnie zainstalujesz. Nie może być też na karcie SD bo też tak ludzie próbowali. Instalator ma być np na c:/

2. Osmc jest baaaardzo niedopracowany i ma fatalną ergonomię. Mnóstwo opcji jak w windowsphone 7 porozrzucanych bez lądu i skladu, ale po 2 godzinach idzie się polapac.

3. Konieczne
odroid XU4


@rzet: wiadomka, ale sam przyznaj ze to kwestia czasu zeby za 30-40 dolcow byly takie 64 bitowe plytki z sata3 i usb, w fajna strone to zmierza ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja czekam az bedzie mozliwosc zamowienia tego c2 i #!$%@? zamawiam od razu do zabaw jako serverek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dettz: ja mam rpi2 jako media Center - zainstalowane kodi, do tego w tle lata demon z torrentami, wszystko ściąga na podpięty dysk 500gb, do tego jeszcze mam dlna. Z kodi na tv po hdmi idzie dźwięk 5.1
Morał taki:
Zero problemów z pi, dzięki sambie mogę filmy oglądać na tv przez kodi, na kompie bo zmapowalem dysk i na telefonie jak już leżę w łóżku.
Także polecam bardzo
Aha, mam