Wpis z mikrobloga

#cococonsulting
Pokasowałem posty w wyniku złości (co zabawne bo pisałem w ostatnim poście o panowaniu nad emocjami) i krytykanctwa które na mnie spadło. Dostałem kilka niemiłych wiadomości na priv, kilka mirków się #!$%@?ło w mój proces twórczy. Więc kończę z tym "projektem" bo nie chce mi się klawiatury szczerbić i niepotrzebnie denerwować. Wszystkich którzy zasubowali ten tag gorąco przepraszam, a ja natomiast napiszę tutaj w tym wpisie to czym miało być na początku. Napiszę kilka ogólnych porad i podam źródła wiedzy w które według mnie warto się wgłębić by nakierować się na bycie przedsiębiorczą jednostką i zakończę to- jeśli was to #!$%@?ło to wstawcie mnie do swojego sztumu.
Poza tym jeśli na serio będziecie chcieli czegoś się dowiedzieć to bez problemu znajdziecie większość wiedzy w książkach i internecie i tym bardziej ją docenicie jak będziecie musieli ją sami zdobyć.

1. Forma prawna- na początek każdy niech spróbuje swoich sił na działalności gospodarczej i czym prędzej przeskocz na Spółkę Zoo
Co do zarzutu o podwójne opodatkowanie w Spółce Zoo- rzeczywiście występuje ono w postaci podatku dochodowego od dywidendy. Sposoby by go ominąć
-umowa menadżerska
-umowa o dzieło
-prowadzenie obok działalności gospodarczej i wystawianie faktur (np. za szkolenia albo konsultacje)- US nie ma prawa do tego się przyczepić, jeśli natomiast boisz się i tak to znajdź drugiego przedsiębiorce i przeprowadź u niego "szkolenia" a on niech przeprowadzi u ciebie
-wynajmowanie/podnajmowanie nieruchomości prywatnych swojej spółce (najtańszy ze sposobów).

2. Znajdź i nie żałuj pieniędzy na początku na dobrego księgowego, a potem na dobrego prawnika. Traktuj to jak inwestycje, swoistego rodzaju ubezpieczenie.

3. Outsourcing to podstawa w dzisiejszych czasach- wywalaj ze swojej firmy działania które nie stanowią jej kwintesencji.

4. Bycie przedsiębiorcą to sprawa mentalności- kultywuj w swoim życiu cnoty które według ciebie ci się przydadzą.

5. Bądź otwarty na ludzi- buduj sieć kontaktów.

6. Znajdź swoją niszę- w zasadzie tylko google jest firmą z której usług korzystają wszyscy.

7. Sprzedaż jest najważniejsza i stanowi tlen dla biznesu.

8. Dbaj o swoje dobre imię jak o największe aktywo- bądź słowny, obowiązkowy, punktualny. Jeśli będziesz godny polecenia to Twoi klienci polecą cię dalej, a rekomendacje są najlepszą formą sprzedaży.

9. Pilnuj balansu pomiędzy wydatkami, a przychodami.

10. Szanuj swoich pracowników- nie bądź #!$%@? tyranem, a gdy dasz im cel i poczucie szacunku- skoczą za tobą w ogień.
Nie wtrącaj się w ich proces twórczy, a oceniaj za efekty.

11. Póki nie musisz nie zatrudniaj młodych kobiet- bo możesz się #!$%@?ć niezłe maliny z powodu ciąż.

12. Dbaj o zdrowie- choroba potrafi rozłożyć firmę.

13. Czytaj, szukaj- każdy problem da się rozwiązać.

14. Bądź odważny.

15. Nie ważne co sprzedajesz- wazne jak. Fortunę można zbić i na guzikach i na burakach i na ropie.

KSIĄŻKI:
Psychologia/zarządzanie sobą

Obudź w sobie olbrzyma- Robins


Wywieranie wpływu na ludzi Cialdini

7 nawyków skutecznego działania Covey

Getting Things Done David Allen

Sprzedaż:
Każdemu sprzedasz wszystko co zechcesz Girard

Brian Tracy- Wszystko co napisał o sprzedaży, przy czym warto pamiętać że jego podejście jest już mocno przestarzałe, ale dalej ma w sobie wiele uniwersalnych prawd

Mistrz perswazji Vaknin

SPIN Selling Neil Rackham- najważniejsza według mnie książka o sprzedaży. Jak nie chcesz czytać innych to przeczytaj ją (nie wiem czy jest po polsku)

Zarządzanie firmą/ ludźmi

Jednominutowy menedżer - Kenneth Blanchard

Doktryna Jakości- Andrzej Bikle- kolejna biblia do której wracam często.
A poza tym to szukajcie, szukajcie, szukajcie- jeśli macie jakiś problem to na pewno gdzieś tam w otchłaniach internetów jest książka, artykuł albo człowiek który pomoże go wam rozwiązać.
AHA- jeszcze polecam podcasty Kamila Cebulskiego z #kontestacja

Teraz możecie mnie czarnolistować i wyzywać od szui. Pozdrawiam( ͡° ͜ʖ ͡°)
Konta nie usunę, ale też juz nigdy nie będę brał się za poważny content na mirko. Pozdrawiam.
I.....o - #cococonsulting
Pokasowałem posty w wyniku złości (co zabawne bo pisałem w...

źródło: comment_DKtRb5hugCrKOMXB1NeVYLwWf3mhjjhE.jpg

Pobierz
  • 54
  • Odpowiedz
3. Outsourcing to podstawa w dzisiejszych czasach- wywalaj ze swojej firmy działania które nie stanowią jej kwintesencji.


@ImInLoveWithTheCoco: z tym się akurat nie zgodzę. Owszem, próbuje się tak ludziom wmówić, ale w wielu przypadkach nie jest to dobre rozwiązanie, a wciska się je praktycznie wszędzie.

Przykład z branży chemicznej - kiedyś zakład miał swoich ślusarzy, elektryków, automatyków, no chłopów od zadań specjalnych gdy coś się sypało. Potem przerobiono ich na spółki, którym główny zakład wystawia zlecenia, oczywiście poobcinano kasę, etaty itp. Efekt - brak ludzi, brak ogarniętych ludzi przede wszystkim, fuszerki, większa papierologia no i większe
  • Odpowiedz
@ImInLoveWithTheCoco: ale dlaczemu nie olałeś krytyki. Miałem zobaczyć te wpisy.

coś kojarzę że chyba byłem oficjalnie oburzony twoimi poglądami w innych sprawach, ale w życiu bym nie pomyślał o krytykowaniu merytorycznego kontentu z danej dziedziny na której się znasz, co te wypoki
  • Odpowiedz
@ImInLoveWithTheCoco: Szkoda i bez sensu. Dla mnie pierwszy post nie byl super ciekawy bo sam w tym siedze i niczego nowego sie nie dowiedzialem, natomiast cala seria postow zapowiadala sie bardzo obiecujaco. Zawsze mozna sie czegos nowego dowiedziec. IMO nie pownienes rezygnowac, bo quality content jest zawsze w cenie.
  • Odpowiedz
@ImInLoveWithTheCoco: szkoda że zamykasz projekt. Z chęcią przeczytałbym Twoja książkę/bloga. Od siebie mogę jedynie poradzić, że nie warto przejmować się niekonstruktuwna krytyka, zwłaszcza że tutaj jest pełno życiowych przegranych których boli że innym się udaje.
  • Odpowiedz
poważnie? Gość który chce publikować wartościowe wpisy o prowadzeniu firmy, który podobno z sukcesami prowadzi działalność I zarabia kasę poddaje się pod falą hejtu już po pierwszych wpisach. Raczej nie jest to samozaparcie godne przedsiębiorcy i nie świadczy dobrze o treściach spod tagu. Tak czy inaczej nie łam się I życzę powodzenia. Pamiętaj że to Ty wiesz najlepiej na co Cie stać I to Ty będziesz zbierał owoce swojej pracy.


@Nuncjusz_Praski: wykop potrafi sprawić, że i papież by zwyzywał wszystkich wulgaryzmami.

#!$%@? z dyskusją o imigrantach i
  • Odpowiedz
@zyyx: tylko wez sie nie przejmuj jak przylaza i pisza gowno komentarze pod wpisami, minusuja cie ike wlezie i pisza jakies #!$%@?. Pewnie mozna olac i wrzucic na czarna ale ich deprymujace akcje nadal docieraja. Przerabialem to na sobie, a ja tylko pisze opowiesci. Strach pomyslec jakbym pisal jakis techniczny content.
  • Odpowiedz
@ImInLoveWithTheCoco: ps. To potwierdza jak bardzo konieczni są mody od tagów. Trzeba hurtowo #!$%@?ć #!$%@? umysłowe i nie dawać gównu się gromadzić. Pozwolę sobie nawet zawołać... albo niech ktoś Zawoła modów za mnie bo mi na kom uzupełnianie nie działa. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz