Wpis z mikrobloga

#cococonsulting
Pokasowałem posty w wyniku złości (co zabawne bo pisałem w ostatnim poście o panowaniu nad emocjami) i krytykanctwa które na mnie spadło. Dostałem kilka niemiłych wiadomości na priv, kilka mirków się #!$%@?ło w mój proces twórczy. Więc kończę z tym "projektem" bo nie chce mi się klawiatury szczerbić i niepotrzebnie denerwować. Wszystkich którzy zasubowali ten tag gorąco przepraszam, a ja natomiast napiszę tutaj w tym wpisie to czym miało być na początku. Napiszę kilka ogólnych porad i podam źródła wiedzy w które według mnie warto się wgłębić by nakierować się na bycie przedsiębiorczą jednostką i zakończę to- jeśli was to #!$%@?ło to wstawcie mnie do swojego sztumu.
Poza tym jeśli na serio będziecie chcieli czegoś się dowiedzieć to bez problemu znajdziecie większość wiedzy w książkach i internecie i tym bardziej ją docenicie jak będziecie musieli ją sami zdobyć.

1. Forma prawna- na początek każdy niech spróbuje swoich sił na działalności gospodarczej i czym prędzej przeskocz na Spółkę Zoo
Co do zarzutu o podwójne opodatkowanie w Spółce Zoo- rzeczywiście występuje ono w postaci podatku dochodowego od dywidendy. Sposoby by go ominąć
-umowa menadżerska
-umowa o dzieło
-prowadzenie obok działalności gospodarczej i wystawianie faktur (np. za szkolenia albo konsultacje)- US nie ma prawa do tego się przyczepić, jeśli natomiast boisz się i tak to znajdź drugiego przedsiębiorce i przeprowadź u niego "szkolenia" a on niech przeprowadzi u ciebie
-wynajmowanie/podnajmowanie nieruchomości prywatnych swojej spółce (najtańszy ze sposobów).

2. Znajdź i nie żałuj pieniędzy na początku na dobrego księgowego, a potem na dobrego prawnika. Traktuj to jak inwestycje, swoistego rodzaju ubezpieczenie.

3. Outsourcing to podstawa w dzisiejszych czasach- wywalaj ze swojej firmy działania które nie stanowią jej kwintesencji.

4. Bycie przedsiębiorcą to sprawa mentalności- kultywuj w swoim życiu cnoty które według ciebie ci się przydadzą.

5. Bądź otwarty na ludzi- buduj sieć kontaktów.

6. Znajdź swoją niszę- w zasadzie tylko google jest firmą z której usług korzystają wszyscy.

7. Sprzedaż jest najważniejsza i stanowi tlen dla biznesu.

8. Dbaj o swoje dobre imię jak o największe aktywo- bądź słowny, obowiązkowy, punktualny. Jeśli będziesz godny polecenia to Twoi klienci polecą cię dalej, a rekomendacje są najlepszą formą sprzedaży.

9. Pilnuj balansu pomiędzy wydatkami, a przychodami.

10. Szanuj swoich pracowników- nie bądź #!$%@? tyranem, a gdy dasz im cel i poczucie szacunku- skoczą za tobą w ogień.
Nie wtrącaj się w ich proces twórczy, a oceniaj za efekty.

11. Póki nie musisz nie zatrudniaj młodych kobiet- bo możesz się #!$%@?ć niezłe maliny z powodu ciąż.

12. Dbaj o zdrowie- choroba potrafi rozłożyć firmę.

13. Czytaj, szukaj- każdy problem da się rozwiązać.

14. Bądź odważny.

15. Nie ważne co sprzedajesz- wazne jak. Fortunę można zbić i na guzikach i na burakach i na ropie.

KSIĄŻKI:
Psychologia/zarządzanie sobą

Obudź w sobie olbrzyma- Robins


Wywieranie wpływu na ludzi Cialdini

7 nawyków skutecznego działania Covey

Getting Things Done David Allen

Sprzedaż:
Każdemu sprzedasz wszystko co zechcesz Girard

Brian Tracy- Wszystko co napisał o sprzedaży, przy czym warto pamiętać że jego podejście jest już mocno przestarzałe, ale dalej ma w sobie wiele uniwersalnych prawd

Mistrz perswazji Vaknin

SPIN Selling Neil Rackham- najważniejsza według mnie książka o sprzedaży. Jak nie chcesz czytać innych to przeczytaj ją (nie wiem czy jest po polsku)

Zarządzanie firmą/ ludźmi

Jednominutowy menedżer - Kenneth Blanchard

Doktryna Jakości- Andrzej Bikle- kolejna biblia do której wracam często.
A poza tym to szukajcie, szukajcie, szukajcie- jeśli macie jakiś problem to na pewno gdzieś tam w otchłaniach internetów jest książka, artykuł albo człowiek który pomoże go wam rozwiązać.
AHA- jeszcze polecam podcasty Kamila Cebulskiego z #kontestacja

Teraz możecie mnie czarnolistować i wyzywać od szui. Pozdrawiam( ͡° ͜ʖ ͡°)
Konta nie usunę, ale też juz nigdy nie będę brał się za poważny content na mirko. Pozdrawiam.
I.....o - #cococonsulting
Pokasowałem posty w wyniku złości (co zabawne bo pisałem w...

źródło: comment_DKtRb5hugCrKOMXB1NeVYLwWf3mhjjhE.jpg

Pobierz
  • 54
  • Odpowiedz
@ImInLoveWithTheCoco: Szkoda, cumplu. Mirki tak szydzą z polactwa i #!$%@? się o wszystko przez januszy i grażynki, a sami nie zachowują się lepiej. Z resztą, mówimy tu o ludziach, którzy śmieją się z grażynek rzucających się na karpie przed wigilią, a samemu zamawiających po 100 pizz, bo na pizzaportalu promocja akurat.
W każdym razie, wielkie dzięki za content (ten i poprzedni) i powodzenia!
  • Odpowiedz
@ImInLoveWithTheCoco: to był bodaj trzeci tag, który zdecydowałem się obserwować. Przykro widzieć, że dzięki pojedynczym osobnikom społeczność traci szansę na ciekawą treść. Jeśli zmienisz zdanie - wołaj. Dziękuję za obydwa wpisy i pozdro.
  • Odpowiedz
@ImInLoveWithTheCoco: nie zdążyłem przeczytać poprzedniego wpisu - był długi i sobie zostawiłem "na potem" ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Pisz dalej, może krótsze wpisy (jeśli dysponujesz większą ilością czasu), jak chcesz pisz dłuższe - ale widzisz, że sporo osób śledzi Twój tag i uważa go za wartościowy. Mam tu konto w sumie dla dwóch osób i jednego tagu który powoli umiera.

Teraz na mirko można przeczytać tylko i
  • Odpowiedz
@ImInLoveWithTheCoco: Szkoda bo je dodałem specjalnie do ulubiomych by potem przeczytać. Nie masz przypadkiem jakiejś kopii?:) P.S. Zgadzam się, że jak ktoś będzie chciał to znajdzie tą wiedze ale jak można to warto sobie upraszczać ( ͡ ͜ʖ ͡) P.S.S. Jak na razie same pozytywne komentarze, także przemyśl to cumplu.
  • Odpowiedz
@ImInLoveWithTheCoco: poważnie? Gość który chce publikować wartościowe wpisy o prowadzeniu firmy, który podobno z sukcesami prowadzi działalność I zarabia kasę poddaje się pod falą hejtu już po pierwszych wpisach. Raczej nie jest to samozaparcie godne przedsiębiorcy i nie świadczy dobrze o treściach spod tagu. Tak czy inaczej nie łam się I życzę powodzenia. Pamiętaj że to Ty wiesz najlepiej na co Cie stać I to Ty będziesz zbierał owoce swojej pracy.
  • Odpowiedz