Wpis z mikrobloga

Jak nauczyć się programować? - Najważniejsza kwestia - wybór języka.

Ja próbowałem dawniej uczyć się PHP, C++, coś tam w JAVA a kończyło się na wyświetleniu hello world, aż wybrałem właśnie C#. I jak jest teraz? Z chęcią przysiadam do nauki i się uczę, wchodzi do głowy jak nic innego. Zwłaszcza jak sięgam myślami, że za kilka lat będę mógł sobie pracować zdalnie i mieć #!$%@?, bo mi będzie wolno. Mimo, że to dopiero trzeci dzień, czuję się świetnie. Motywacji do nauki mam tyle, że wychodząc na dwór wypada mi z kieszeni. Polecam ten stan, bo jak jednak się nie znajdzie odpowiedniego języka, to nawet uczyć się nie chce.

Dziś nauczyłem się (można powiedzieć, że przypomniałem):
-Tablice i wszystko z nimi związane
-Pętla foreach
Dodatkowo zrobiłem pierwszą aplikację w okienku windowsowym. Zwracała obecny czas. Pic rel. Może to tylko jedna linia kodu, co w sumie śmieszne, ale od zawsze chciałem zrobić coś w oknie. To był ten dzień. Małymi kroczkami do celu. \

I zdobyłem nową książkę - Programowanie c# wydanie VI.

Dzień 3/500

Za ten wstęp otaguję #naukaprogramowania, może ktoś się zmotywuje.
______________________________________________________________________________________________

Zapraszam do obserwowania mojego tagu - #500dayschallenge <- 500 dni nauki minimum 2h dziennie programowania, aż do pierwszej pracy.
Pobierz DobryProgramista - Jak nauczyć się programować? - Najważniejsza kwestia - wybór język...
źródło: comment_7VKm4pOEChDA6GxNevmzQQ2SZi5FpStf.jpg
  • 35
@DFENS: Czasami nie ma dobrego wytłumaczenia. Dlaczego bardziej odpowiada Ci VW Passat zamiast Audi A4? Samochody praktycznie identyczne, ale czasami wolisz jedną markę nad drugą. Tak samo z językami, w zasadzie tak jak zauważyłeś w podstawach wiele się nie różnią, ale coś trzeba wybrać. Natomiast na późniejszych etapach C# jest IMO bardziej wygodny w pisaniu i ponownie będzie to moja opinia z którą możesz się nie zgodzić :)
Przyszłościowo należy też
@DobryProgramista: Kilka rad od kogoś, kto niedawno rzucił wszystko i został programistą:
- Naucz się dobrze mówić po angielsku. To jest Twój najważniejszy język jaki musisz opanować, nie żadne Javy czy C#y.
- Opanuj podstawy OOP (klasy, interfejsy, dziedziczenie) i poczytaj o jakichś prostych wzorcach projektowych.
- Opanuj składnię jakiegoś języka (pętle, closures itd.). Przestudiuj jego "architekturę" (na przykładzie Javy - co to JVM, jak działa garabage collector, zarządzenie pamięcią). Wygoogluj
@RufuSx: > Pisanie konsolowych 'dupa-programów', moim zdaniem, nic ci nie da

No pisanie aby pisać nic nie da, ale chyba gdzieś musi się nauczyć podstaw języka, OOP, wielowątkowości itp. itd., a na początku najlepszym miejscem na to jest konsola.
A na początku to na pewno trzymałbym się z daleka od designera, w którym w minutę można wyklikać sobie okienko i "program" gotowy.
@some_ONE: Jasna sprawa, konsola jest jak najbardziej spoko. Bardziej chodziło mi o robienie programów typu "wyznaczanie miejsc zerowych funkcji kwadratowej" czy zwracanie aktualnego czasu.