Wpis z mikrobloga

5 728 - 1 = 5 727

Tytuł: Dallas ’63
Autor: Stephen King
Gatunek: Science Fiction, Kryminał
★★★★★★★★★★

Powieść ta opowiada historię Jake Eppinga, nauczyciela z Amerykańskiego miasteczka który dostaję możliwość cofnięcia się w czasie, do roku 1958 i podejmuje się misji uratowania Johna F. Kennedy'ego. Jednak okazuję się że przeszłość jest nieustępliwa i nie tak łatwo ją zmienić. Bohater zostaje wplątany w różne intrygi, poznaje wiele ludzi i wydarzeń znanych mu tylko z lekcji historii.

Jak dla mnie ta książka to arcydzieło. Czytałem ją drugi raz, i co rzadko się zdarza wciągnęła mnie tak samo albo jeszcze bardziej niż przy pierwszej lekturze. Niesamowity małomiasteczkowy klimat który potrafi stworzyć King jest ukazany w pełnej okazałości, postacie są bardzo autentyczne, a ich historie niejednokrotnie śledziłem z zapartym tchem. Wystawiłem 10/10 ale doskonale rozumiem że niejednemu ta książka wyda się błaha, nudna i zniechęci go ilość stron. Pamiętam że kilka lat temu gdy przemierzałem Amerykę lat 80 razem z bohaterem po raz pierwszy nie wystawił bym najwyższej noty, głównie za sprawą zakończenia które wtedy wydało się słabe, jednak tym razem bardzo mi się spodobało. Niesamowitą radość sprawiła mi wizyta w Derry i spotkanie bohaterów znanych z powieści "To". Swoją drogą obydwie te historię są dla mnie genialne. Ciekawe co zobaczymy w serialu opartym na tej książce.

#bookmeter #stephenking

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik
Tosiek14 - 5 728 - 1 = 5 727

Tytuł: Dallas ’63
Autor: Stephen King 
Gatunek: Sci...

źródło: comment_3kPNtUPLiLLYjzZWWVbqbhhphgzAWXgr.jpg

Pobierz
  • 20
@Tosiek14: Ostatnio przeczytałem bo za kilka dni wychodzi serial na podstawie tej książki :) Jedna z najlepszych książek jakie miałem okazję w życiu przeczytać. Mało co mnie rusza w książkach, ale relacja Jake'a i Sadie na długo zapadnie mi w pamięci :) Genialna książka :)
Niesamowitą radość sprawiła mi wizyta w Derry i spotkanie bohaterów znanych z powieści "To". Swoją drogą obydwie te historię są dla mnie genialne
@Tosiek14:

Unikałem Dallas'63 jak mogłem ale po tej wzmiance pewnie zacznę wciągać w następnym tygodniu... Uwielbiam Derry :-) Pamiętam jak się ucieszyłem jak w "bezsenności" była wzmianka o zawaleniu sie kanałów i Mike'u Hanlonie pracującym w bibliotece...