Wpis z mikrobloga

@sailor_73: Po co płacić 3,5 za "prawdziwie" mineralną wodę? Kupujesz filtr za 18zł i masz wody na conajmniej miesiąc za free - przefiltrowanej i dużo zdrowszej o tej twojej mineralnej.
na wykopie wspieranie polskiej gospodarki konczy sie w momencie gdy na aliexpress jest cos taniej niz na allegro


@NieznanyAleAmbitny: i Janusz, i majfrend sprzedają to samo - wyprodukowane w Chinach. Janusz jest tylko pośrednikiem i to często pozostawiającym do życzenia, dlaczego mirek miałby mu płacić? Paradoksalnie Ali ma (bazując na opiniach mirków) całkiem sprawny system zwrotów.
@MarianoaItaliano: W makro jeśli robisz zakupy za 25k miesięcznie to masz około 20% rabatu. Małe sklepiki często #!$%@?ą marżę z kosmosu i dlatego tak wychodzi.

Pracowałem jako przedstawiciel i wiem, że jeśli sam nie zaproponujesz obniżenia ceny żeby sprzedać produkt. To nawet jeśli sprzedaż coś o 60% taniej to cena w sklepie będzie taka sama.
@nofaktycznie: nie mam zamiaru walczyć z wykopowymi ekspertami, bo oni wiedzą najlepiej co po ile i kiedy kupować. Najlepiej kolkę na allie z kuponami po 0,19$. Taki osiedlowy sklep kupuje 0,5 coli od 2,20 do 2,60 brutto. Doliczając marżę około 30% wychodzi max 3-3,30 brutto. W tym przypadku mógł kupić bezpośrednio od ph koncernowego w cenie z kosmosu lub doliczył marżę 40% odbijając sobie straty przez to, że większość sąsiadów woli
@nofaktycznie: chętnie usłyszę w którym miejscu jest to stek bzdur? Bo równie dobrze mogę napisać, że jesteś trollem z jakiejś partii politycznej robiącej bunt przeciwko drobnym sklepikarzom.
@nofaktycznie: dokładnie jak widzę w osiedlowym sklepie cenę za olej 7 zł makaron po 4-5 zł i jakąś wodę z przebitką 1-2zł to mi się odechciewa tam robić zakupy, będę dalej wspierał auchan i inne sklepy, mam w dupie polskich sklepikarzy
@bartez_94: rób zdjęcia i wrzucaj jako dowód. Bo za 1L kujawskiego przeciętnie 6-7 zł na sklepach jest. W sieciówkach w promocji 5-6 zł. Zużywasz 20L oleju na miesiąc, że robi Ci to taką różnicę? Różnica w cenie makaronu tej samej marki i tej samej gramatury to jakieś 50gr na paczce. Zjadasz 10kg makaronu na miesiąc, że robi Ci to różnicę?
mniejsza cola jest wygodniejsza do wzięcia jej przy chodzeniu po mieście i jest w lodówce

@Mordeusz: co do twojej grafiki z trzema colami: cena coli jest też tak różna, bo skład coca coli jest różny. Najlepszy jest właśnie w tej małej, największy syf jest w 2,5 litrowych.