Wpis z mikrobloga

Mirktzy-logistycy, ile może kosztować transport 1 palety (ale wyyysoookiej) o wadze 872kg i kubaturze 2,45? Trasa Oddział Celny Gdynia -> Poznań.

Dziś taki transport przyjąłem i ciekaw jestem czy nie warto byłoby jednak samemu większym zwinnym vanem, po przeładowaniu kartonów z piramidy-palety rzecz jasna :) Ten transport był na koszt producenta jeszcze.

Może ktoś wie z #logistyka | #transport | #busiarze | #kurier | #kurierzy i w sumie #pytaniedoeksperta | #pytanie | #firma | #biznes | #import
Pobierz Saeglopur - Mirktzy-logistycy, ile może kosztować transport 1 palety (ale wyyysoookie...
źródło: comment_n4X4xv362E82WJYyvmxbWSXKvIBZE1FQ.jpg
  • 8
a jaki wymiar tej palety? co to znaczy wysoooka? przy podstawie 120 x 80 wysokość wychodzi 2,5m :o


@u-cichego: Spookojnie 2,5m! Tyle towaru wyszło z tej jednej palety: [zdjęcie] Wszystkie te kartony! Tutaj są tylko tak wstępnie podzielone. IMHO to przewoźnik w Polsce tak zapakował żeby tylko na jednej wszystko przewieźć. Przez to niestety mocował tą 'konstrukcję' pasami żeby się nie przewróciła w trasie i zgniotło to ostro niektóre kartony ale
Pobierz Saeglopur - > a jaki wymiar tej palety? co to znaczy wysoooka? przy podstawie 120 x 8...
źródło: comment_oGFhMgIimHRljlRlHNta5rCaLb33qKHF.jpg
zapakuj na dwie palety euro i ostreczuj - kurierem DHL za okolo 150 pln/palete pójdzie - w sumie 300zl brutto


@u-cichego: Ale to musiałby zrobić ktoś kto odbiera w porcie w Gdyni. Kurier DHL zapakowałby tak sam wg własnego uznania? Gdybym miał tam jechać tylko w tym celu to warto byłoby właśnie wziąć już vana i samemu przywieźć. 300zł brutto to bardzo konkurencyjna cena. Aż się zastanawiam czy byłby sens jeździć
@Saeglopur: aaaa, to jest w porcie - nie no, kurier zabiera już zapakowaną i przygotowaną do transportu przesyłkę (jak to kurier :D). więc musialaby być gotowa już i zapewne trzeba by jeszcze wydrukować list przewozowy.

ceny kurierow obczaj na kurierem.pl -> po lewej "palety"
@u-cichego: Nooo to jest już przysłane. Producent pierwszą taką akcje sam opłacił i zorganizował - zatrudnili firmę spedycyjną która to odebrała, zapakowała i dowiozła. spośród 74 kartonów 7 otworzyli celnicy i sanepid. IMHO więc na statku wszystko było zapakowane kompletnie inaczej bo do tych konkretnych kartonów urzędnicy też musieli się dokopać konkretnie - to wcale nie są losowe. Po 1 z każdej serii.

Taka kompletna obsługa z tym odebraniem, zapakowaniem i
@u-cichego: Ale i tak dzięki bo już mi coś zarysowałeś więcej :) Jak sie wkurze to zadzwonię do firmy spedycyjnej i wprost zapytam ile kosztował ten transport :)

Wiem że na Mirko masa ludzi z tej branży bo było parę AMA, często ktoś się wypowiada itp. Stąd moje pytanie właśnie tutaj :)