Wpis z mikrobloga

Właśnie mija rok od kiedy mam IPhone 6.

Jeśli ktoś zastanawia się czy warto kupić oto moje spostrzeżenia:

- Telefon nie zawiesił się ani razu przez cały rok
- nie pamietam żebym musiał kiedykolwiek go restartować
- jedyne bugi w aplikacjach, które wymagały restartu aplikacji to te, które miałem podczas betatestów wykopowej apki na iOS

- telefon dalej działa tak samo szybko jak po wyjęciu z pudełka.

- nigdy nie było problemów z sygnałem GPS. To dla mnie bardzo istotne gdyż telefon dużo jeździ jako nawigacja

- telefon przeżył dwa upadki, po których musiałem wymienić dwa razy szkło hartowane, (naprawę warto kupić), poza tym bez śladów użytkowania dzięki etui.

- 16 GB pamięci to zdecydowanie za mało jak na dzisiejsze standardy. Wymiana na iPhone 7 będzie u mnie głownie z tego powodu.

- jestem zadowolony z aprartu, w dobrych warunkach oświetleniowych można zrobić przyzwoite zdjęcie.

- bateria dalej trzyma bardzo dobrze, mimo, codziennego ładowania szybką ładowarką od 2A. Na dole dzisiejszy wynik baterii przy zwyczajnym użytkowaniu

Jeżeli chodzi o wady to największą wadą iPhona jest iTunes. Mam odruch wymiotny za każdym razem jak muszę coś synchronizować przez ten badziew.

Finalnie - sprzęt godny polecenia. Kupiłbym jeszcze raz, tyle, że z większą pamięcią.

#iphone #apple #telefony
kubasruba - Właśnie mija rok od kiedy mam IPhone 6.

Jeśli ktoś zastanawia się czy wa...

źródło: comment_4t481984z0ZnsHW1axL3Julb8qmGar1D.jpg

Pobierz
  • 124
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jasne, ale po jakimś czasie się zapycha i zwykłe oczyszczanie systemu nic nie daje.

@GdzieJestBanan: nie rozumiem o jakie zapychanie chodzi: u mnie nigdy takich problemów nie było, wystarczyło czyścić systematycznie cache i dbać o to, by system miał przynajmniej te 700mb wolnego na dysku (czyli sporo apek ląduje na karcie SD jeśli pamięć niewystarczająca). W ostateczności zawsze można strzelić typowy odpowiednik formata... aczkolwiek wciąż nie wiem z czego to
  • Odpowiedz
@GdzieJestBanan: dodajesz muzyke do itunes (wskazujesz folder), robisz porzadek z okladkami i albumami, a pozniej tylko wskazujesz co chcesz miec na telefonie (nawet nie musisz podlaczac telefonu kablem bo zsynchronizuje po wifi)>
@kubasruba: Jak ogarniesz uzywanie itunes to okazuje sie bardzo dobrym programem.
  • Odpowiedz
@simperium: w iphonach majac haslo nie musisz sie bac o fotki swojego siusiaka bo serwisanci nie beda mieli jak go stamtad wyciagnac, a jak masz dalece posunieta paranoje to mozesz zrobic "reset to factory" czyszczac go kompletnie a po oddaniu z serwisu przywrocic kopie.
  • Odpowiedz
w iphonach majac haslo nie musisz sie bac o fotki swojego siusiaka

@dob3k: w sensie: zawartość jest szyfrowana, czy to jakieś hasło specjalnej troski (jak na linuxach, czy windzie, gdzie będąc rootem i tak wszędzie wejdziesz i wszystko zobaczysz)?

Na andku też można całą zawartość zabezpieczyć hasłem (w sensie zaszyfrować)... ale chyba niewiele osób to robi ;) . A tak z ciekawości: jeśli padnie ci telefon i np. nie możesz
  • Odpowiedz
@simperium: pin cztero badz haslo wiecej cyfrowe/ literowe. Zawartosc szyfrowana domyslnie i transparentnie a jak nie zrobisz JB to nie ma opcji zrobic root i kazda apka dodatkowo jest sandboxowana i nie ma dojscia niskoprogowego.
W jakim sensie padnie? Jesli masz pin lub haslo to w sumie problemu nie ma. A jesli nie ustawiles pinu/hasla to czesto mimo ze wyglada jakby zdechl to jest wykrywany przez itunes albo mozna wprowadzic
  • Odpowiedz
Pod koniec co miesiąc robiłem full wipe, factory reset, nowe romy, cyanogeny itp, żeby telefon jakoś działał. Innymi słowy odechciało mi się modyfikacji, iPhone po prostu działa.


@kubasruba: To musiała być jakaś wada użytkowania, albo fabryczna, bo nie wyobrażam sobie takiego działania telefonu, a mam ponad pięcioletnią XPERIĘ X8(taką jak na poniższym zdjęciu) po jednym formacie i zmienieniu oryginalnego systemu na Cyanogen jakieś trzy lata temu. Dbam o pamięć w
S.....5 - > Pod koniec co miesiąc robiłem full wipe, factory reset, nowe romy, cyanog...

źródło: comment_YTJ2bdWyuwPNv327xNQFDNxzjTmrYkLJ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Songox25: Możesz powiedzieć jaki dokładnie Cyanogen masz? Też mam x8 i bawiłem się z różnymi romami i w każdym coś się kopało (głównie play market) i siedzę na domyślnym 2.1 gdzie nic nie mogę zainstalować.
A co do wytrzymałości to sama prawda, x8 to jest taka nokia 3310 z androidem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@jonzi: poczekaj jak HTC zrobi ci aktualizacje softu, żebyś się nie doczekał (miałem tablet HTC - pomimo obietnic producenta i tak nie zrobili oficjalnej aktualizacji)
  • Odpowiedz
@kubasruba: po co uzywac itunesa? też mam iphone 6 od premiery ( ok 1,5 roku ) i ani razu nie uzylem tego programu. Sciagnij sobie Spotify

Edit: dobra widze, ze juz watek byl poruszany :p
  • Odpowiedz