Wpis z mikrobloga

Właśnie mija rok od kiedy mam IPhone 6.

Jeśli ktoś zastanawia się czy warto kupić oto moje spostrzeżenia:

- Telefon nie zawiesił się ani razu przez cały rok
- nie pamietam żebym musiał kiedykolwiek go restartować
- jedyne bugi w aplikacjach, które wymagały restartu aplikacji to te, które miałem podczas betatestów wykopowej apki na iOS

- telefon dalej działa tak samo szybko jak po wyjęciu z pudełka.

- nigdy nie było problemów z sygnałem GPS. To dla mnie bardzo istotne gdyż telefon dużo jeździ jako nawigacja

- telefon przeżył dwa upadki, po których musiałem wymienić dwa razy szkło hartowane, (naprawę warto kupić), poza tym bez śladów użytkowania dzięki etui.

- 16 GB pamięci to zdecydowanie za mało jak na dzisiejsze standardy. Wymiana na iPhone 7 będzie u mnie głownie z tego powodu.

- jestem zadowolony z aprartu, w dobrych warunkach oświetleniowych można zrobić przyzwoite zdjęcie.

- bateria dalej trzyma bardzo dobrze, mimo, codziennego ładowania szybką ładowarką od 2A. Na dole dzisiejszy wynik baterii przy zwyczajnym użytkowaniu

Jeżeli chodzi o wady to największą wadą iPhona jest iTunes. Mam odruch wymiotny za każdym razem jak muszę coś synchronizować przez ten badziew.

Finalnie - sprzęt godny polecenia. Kupiłbym jeszcze raz, tyle, że z większą pamięcią.

#iphone #apple #telefony
kubasruba - Właśnie mija rok od kiedy mam IPhone 6.

Jeśli ktoś zastanawia się czy wa...

źródło: comment_4t481984z0ZnsHW1axL3Julb8qmGar1D.jpg

Pobierz
  • 124
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kubasruba: 5s tutaj - w tym modelu touch id to loteria i trwa to za dlugo. Nie podoba mnie sie to. Co do 16gb - zgoda. Itunes... Eh to pieta achillesowa. Osobiscie go nie uzywam - synchronizacja przez wifi do icloud. Itunes ma na komputerze chyba nawet nie mam.
  • Odpowiedz
@kubasruba: To podobnie jak z makami. W sumie niewiele o tych komputerach można powiedzieć, oprócz tego, że PO PROSTU DZIAŁAJĄ. Po kilkudziesięciu latach na windzie i linuksach to jest tylko tyle i AŻ tyle.
  • Odpowiedz
@kubasruba: sranie w banie
używam andka od 10 lat (htc hero - pierwszy mobile z andkiem - markowany jako Era G1 wtedy)
NIGDY nie miałem z nim problemów, widocznie użytkownicy debile muszą zapłacić więcej żeby szanować sprzęt
koniec kropka
  • Odpowiedz
@kubasruba: ja po przejściu z piątki mam kilka uwag:
Nie mogę telefonu ustawić na boku.
Zdarza mi się wyłączyć telefon przy podgłaśnianiu / przyciszaniu.
Bateria czasami wariuje - stoi w miejscu przez godzinę użytkowania, by potem wyłączyć telefon na 15%
Chciałbym wrócić do mniejszego ekranu (4"), bo wolałem obsługiwać telefon jedną ręką.

A z iTunes korzystam już od ponad ośmiu lat przez jedną generacje iPoda i
  • Odpowiedz
@hesar: hoho, no to poleciałeś kolego. Era G1 miał premierę w lutym 2009, a pierwsze wydanie Androida zaprezentowano jakoś pod koniec 2008 r. Wychodzi 7 lat. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kubasruba: bardzo podobnie mam z moim xiaomi mi4. pół roku już posiadam i ani jednej zwiechy, ani jednego wipe czy wymuszonego reinstalowania systemu. największym problemem androida jest to, że potrzebuje bardzo wygórowanych parametrów w telefonie, żeby akceptowalnie działał. a kiedyś jak będę bogatszy to na pewno przerzuce się na ios xd
  • Odpowiedz
@kubasruba: ja za to ten telefon iPhone 6 16 GB mam od października , nie wiem czy za szybko naciskam czy coś ale udało mi sie go zawiesić pare razy juz nie mówiąc o samorestartowaniu , zastanawiam sie czy to nie wina za zostali tam nie wiele ponad 1gb wolnej pamięci śle w sumie i tak nie powinno sie tak dziać
  • Odpowiedz
@kubasruba: ej, serio co miesiac?
Po cholerę to wszystko robiłeś?
Mój brat instalował sobie różne śmieszne rzeczy nie bo musiał, tylko bo lubił.
Miałem kiedyś telefon na Androidzie, który z czasem zwolnił. Motorolę Defy, której używałem bodajże 4 lata i w której trzymałem starożytną kartę SD z masą śmiecia.

Więc, co tu dużo mówiąc, o ile telefon na Androidzie można tak z raz na miesiąc zrestartować, to nie rozumiem tej
  • Odpowiedz
@kubasruba: między innymi że względu na bezawaryjnosc chce kupić iphona. Myślę nad 6s plus 16 GB, bo mam jeszcze iPoda touch 32 GB na którym i tak ponad polowa jest pusta xD
  • Odpowiedz
@kubasruba: niesamowite w takim razie. Mój brat, wielki fan modowania wszystkiego, nigdy takich cyrków wyprawiać nie musiał, nawet, gdy miał w miarę nowego Androida na, wówczas już b. starym, HTC HD2 (to był telefon oryginalnie z systemem Windows Mobile tak w ogóle).
  • Odpowiedz
@kubasruba: mógłbym w zasadzie napisać to samo o Xiaomi mi4 , bateria co prawda aż tak dobra nie jest , przy normalnym użytkowaniu czytaj wykop prawie non stop mam sprzęt na 36godzin. Nie sądzę żebym chciał wymienić ten telefon , póki będzie działał ,albo się nie rozwalił,a mam go już prawie półtora roku.
  • Odpowiedz
@kubasruba: gratulacje! Stworzyłeś wątek pod którym jest merytoryczna dyskusja na temat Apple i Androida. Przez chwilę wydawało mi się nawet, że to wciąż może być sen, bo temat śledzę od kilku lat i zawsze przy tego typu sprawach pojawia się masa hejterów.

Co do samego iPhone - kiedyś mega hejter Apple, potem raz, z ciekawości, kupiłem jakiś sprzęt od Apple i w zasadzie od 6 lat już się tego trzymam.
  • Odpowiedz