Wpis z mikrobloga

Właśnie mija rok od kiedy mam IPhone 6.

Jeśli ktoś zastanawia się czy warto kupić oto moje spostrzeżenia:

- Telefon nie zawiesił się ani razu przez cały rok
- nie pamietam żebym musiał kiedykolwiek go restartować
- jedyne bugi w aplikacjach, które wymagały restartu aplikacji to te, które miałem podczas betatestów wykopowej apki na iOS

- telefon dalej działa tak samo szybko jak po wyjęciu z pudełka.

- nigdy nie było problemów z sygnałem GPS. To dla mnie bardzo istotne gdyż telefon dużo jeździ jako nawigacja

- telefon przeżył dwa upadki, po których musiałem wymienić dwa razy szkło hartowane, (naprawę warto kupić), poza tym bez śladów użytkowania dzięki etui.

- 16 GB pamięci to zdecydowanie za mało jak na dzisiejsze standardy. Wymiana na iPhone 7 będzie u mnie głownie z tego powodu.

- jestem zadowolony z aprartu, w dobrych warunkach oświetleniowych można zrobić przyzwoite zdjęcie.

- bateria dalej trzyma bardzo dobrze, mimo, codziennego ładowania szybką ładowarką od 2A. Na dole dzisiejszy wynik baterii przy zwyczajnym użytkowaniu

Jeżeli chodzi o wady to największą wadą iPhona jest iTunes. Mam odruch wymiotny za każdym razem jak muszę coś synchronizować przez ten badziew.

Finalnie - sprzęt godny polecenia. Kupiłbym jeszcze raz, tyle, że z większą pamięcią.

#iphone #apple #telefony
kubasruba - Właśnie mija rok od kiedy mam IPhone 6.

Jeśli ktoś zastanawia się czy wa...

źródło: comment_4t481984z0ZnsHW1axL3Julb8qmGar1D.jpg

Pobierz
  • 124
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kubasruba: u Ciebie też czasem się "rozładuje" przy różnym procencie baterii? nawet 46-50% a po pół godziny się włączy sam z siebie?


@export: Miałam tak przy 4s, wymiana baterii tylko lekko poprawiła stan, na szczęście zmieniłam na 5s i jest ok. Ja swojego 4s "odziedziczyłam" po siostrze, która intensywnie go uzywała, po czym jeszcze bardziej intensywnie używałam go ja, bo zastąpił mi laptopa na długi okres czasu. Być
  • Odpowiedz
@Hannahalla: tez miałem na ajfona parcie ale zaryzykowalem i kupiłem Xiaomi. Jak na razie jestem na prawdę pod wrażeniem bo jezeli chodzi o szybkość to bez problemu dorównuje ajfonowi 6s (porównanie z telefonem znajomego)
  • Odpowiedz
  • 0
@Smookie: backup zrób tak czy siak.

Chodzi o to ze jak aktualizujesz przez OTA to telefon podmienia niektóre pliki, a jak wgrywasz na czystko z pliku IPSW to masz świeży system.
Zwykle takie problemu pojawiają się przy dużych aktualizacjach np z iOS 8 do iOS 9
  • Odpowiedz
@kubasruba: od siebie polecę HTC M8, droższy niż inne androidy z podobnymi parametrami, ale jest ładny, i śmiga szybko mimo nakładki HTC, a od Androida 6.0 przyspieszył jeszcze bardziej. Bateria trzyma w sumie 30h skype + rozmowy (nie korzystam z messengera/facebooka itp) Nie podoba mi się że ma 2 aparaty z tyłu, bo zapłaciłem za gadżet którego nie używam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kubasruba: Czyli jest dokładnie tak, jak sobie wyobrażałem. Cóż, musiałbym przez kilka tygodni go poużywać, bo to "po prostu działa" bardzo przyciąga, a zabawy w modyfikacje powoli przestają mnie tak bawić. Gdyby nie patrzeć na cenę (choć widzę, że nie jest z nią przesadnie źle, kiedyś wydawała się bardziej odrzucająca), to bardzo rozsądnie wyglądająca pozycja - choć jeszcze niedawno nawet przez myśl nie przeszedł mi pomysł kupna iPhona.


Dokładnie jak
  • Odpowiedz
@kubasruba: 3000zl za telefon, ktory masz rok i zaraz kupujesz kolejny? A taka moto X jest za 1300zl, roznica w cenie kolosalna. Przeciez miedzy nimi nie ma specjalnej roznicy w codziennym uzytkowaniu uzasadniajacej az taka cenę.

Polowa ceny iphona to niestety hype i opłata marketingowa.
  • Odpowiedz
@kubasruba: od 5 lat używałem androida po czym miałem okazje kupić iPhone 6s plus z 64gb. Długo się nie zastanawiałem, fajnie jest ogarnąć coś nowego mimo ze zawsze maksymalnie hejtowałem Apple. Telefon jest mega, wszystko działa płynnie oprócz instagrama ale to musi być jakis problem z apka bo tylko przy direct zamula. Spoti nigdy nie zawiesiło. Największym problemem jest otwieranie rożnego typu plików. Aktualnie studiuje i czasem dostaje materiały kilka
  • Odpowiedz
@kubasruba: no niestety to wiąże się z jakimś wcześniejszym przygotowaniem. Jednak podobał mi się android jako przenośny komputer i troszkę mi tego brakuje. Albo np wyszukiwanie danej frazy, przy ściąganiu chociażby XD brakuje tego. W PDF chyba nie jesteś w stanie tego zrobić a word działa słabo nawet przez googlowskie apki
  • Odpowiedz
odechciało mi się modyfikacji, iPhone po prostu działa.


@kubasruba: Dokładnie, ja mam od pół roku 5S (chciałem kupić 6 ale ze względu na pamięć wolałem 32 GB 5S niż 16GB 6-stki) i jak ktoś mnie pyta "jak wrażenia po przesiadce z Androida" to odpowiadam przede wszystkim, że "to po prostu działa, tylko tyle i aż tyle".

A iTunes g---o ale jak się ma Spotify to w ogóle go nie używam.
  • Odpowiedz
@kubasruba: Jak Spotify nie ruszy dupska z aktualizacją na WP, chyba też przesiądę się na iPhone. Z drugiej strony z UI WP nic nie wygra. I mała ilość aplikacji też mi nie przeszkada, poza właśnie Spotify.
  • Odpowiedz