Wpis z mikrobloga

#silownia #mikrokoksy #dieta

Dwa pytania, jedno krótkie, drugie mniej:

1. Gdybyście mieli wybrać tylko jeden typ przysiadu i robić go do końca życia, to który byście wybrali?

2. Jako, że w Polsce wprowadzono chyba jakieś embargo na banany (serio #!$%@?, w środku tygodnia żeby w dużym markecie typu Auchan były wybrane WSZYSTKIE banany, to jest chyba coś nie tak), dzisiaj z braku laku i konieczności uzupełniania węgli zrobiłem pewien eksperyment. Normalnie moim natychmiastowym posiłkiem potreningowym są dwa banany + 300 ml mleka + 30 g WPC. Podczas treningu popijam sobie wodę z pół miarki carbo, tak może z 10-15 g. Żeby "cośtam" tych węgli było. No ale dzisiaj dołożyłem sobie jeszcze + całą miarkę, czyli wyszło koło 35-40 g węgli. Niby się wydaje, że niezbyt dużo. Ale po pierwszej serii i wypiciu połowy zapasów wody (no tak jakoś wyszło) jak mnie moc nie jebła, to myślałem, że w zębach te sztangi przez okno powyrzucam. Jestem na redu już od 3 tygodni i jeszcze tyle mocy na treningu nie miałem chyba od tego czasu.

Pytanie jest więc takie:
Czy lepiej trzymać się natury i zostać przy uzupełnianiu węgli PO treningu bananami, czy zamienić jednego banana na dodatkową miarkę carbo i mieć siłę na robienie o 1/3 bardziej hardkorowych treningów?
  • 56
  • Odpowiedz
@phogel: No i jak dr. Kwaśniewski jest taki pewien tego, że to jest super-świetne i cały świat się myli to niech zorganizuje badanie, i udowodni. Bo na razie to jest dla mnie jak ci naukowcy, co to wymyślili zimną fuzję, ale działa tylko u nich w garażu a poza nim już nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@phogel: Ja myślę, że jakby wzięli po jednej stronie tych religijnych zwolenników jako ochotników a po drugiej normalnych ludzi, to nie ma problemów z etyką ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Skoro są przekonani że podwyższony cholesterol szkodzi to chyba nie powinno się projektować eksperymentów w której jedną grupę ludzi się nim faszeruje.


@phogel: Co z ciebie i lekarzy za znafcy,co twierdza,ze cholesterol sie swietbie wchlania w obecnosci tluszczow zwierzecych,szczegolnie nadyconych. Juz po tym stwierdzeniu owi znafcy powinni byc zakwalifikowani do broscience lol. Sprzedam njusa,dlaczego cholesterol w obenosci tluszczow nienasyconych sue tak swiwtnie absirbuje,poniewaz jest antyoksydantem ;) A ha wuadomo peroksydacja
  • Odpowiedz
Badania ci prawde powiedza, nawet ta co jadl i ile dany delikwent ;)
Na 10 co twierdza,ze sa na ZO 2-3 jest na pewno. Pozostali to wynalazki marketingu wuwuwu,mitow i dogmatow dietetyczno fitnesowo kulturystycznych....
Dobranoc i ucz sie pilnie..... ;)
@phogel:
  • Odpowiedz
Widzę takie samo podejście u ciebie jak i u @Gavroche - próbujące zmusić kogoś do nauczenia się wszystkiego na temat diety.


@phogel: Ot to to. Ja się kieruję wynikami badań a nie ich wnętrzem, bo po prostu mnie interesuje jakie wnioski zostały wysnute z tego badania. A potem dostosowuję się do tych wniosków. Nie jestem takim maniakiem, żeby je rozkładać na czynniki pierwsze w kwestii biochemii. Od tego są
  • Odpowiedz
Co poradzic na znafcow jw,kt do zjedzenia posilku z produktow jak na zdjeciu potrzebuja badan,kalkulatorow kcal,wagi kuchennej lub lazienkowej,stosuja magiczne wzory metody z dupy (Morgano,Kangur i inni). Taka karma,nigdy nie zrozumio :D


@MariuszEm: Kolego, jak na razie to to, co wy serwujecie to jest pseudonauka, bo CAŁY świat jest innego zdania. W fizyce nikt nikogo nie potraktuje poważnie bez badań, nie widzę absolutnie żadnej różnicy w aspekcie ludzkiego ciała. Udowodnijcie
  • Odpowiedz