Wpis z mikrobloga

#dieta #mikrokoksy #silownia

Mireczki tutaj 180 cm oraz równe 100 kg żywej wagi - jednym słowem kawał świniaka. Założyłem się z różowym, że do końca marca będzie na wadze 90 kg. Zakład bardziej przy okazji bo i tak zamierzałem wziąć się za siebie - zawsze byłem człowiekiem sprawnym i lubiłem sport i nieźle mi to wychodziło. Teraz męczę się przy sznurowaniu butów... Teraz tak - nigdy nie byłem na żadnej diecie - nie mam pojęcia co jest skuteczne, zdrowe itp. Nigdy również nie chodziłem na siłownie, ale mam za to buty do biegania z których rok albo dwa lata temu czasami były wykorzystywane. Acha, ze zdrowiem mam ten problem, że mój kręgosłup nie jest z tych najprostszych, ale na szczęście jeszcze nic boli... Jest tu na pewno kilka osób, która już przerabiały podobne sytuacje - z mojej strony prośba o rady. Jak zacząć, co zrobić, jak żyć? Może macie jakieś sprawdzone diety, fajne strony internetowe na których są rozpisane diety, ćwiczenia itp.? Wiem, że raczej nie obejdzie się bez MŻ i PŻ... Z góry dziękuję za rady i ewentualnie sorry za spam tagami.
  • 29
@zgaS: Nie wiem czy to bzdury czy nie. U mnie pomaga i dodatkowo daje kopa rano. A do tego gdy jem na noc to rano wstaje glodny. Jak nie jem na noc to rano nie czuje głodu.
@zgaS: Mit czy nie rano wstajesz "lżejszy". Ja sobie wybrałem 3 godziny bo dopiero po tym czasie czuje że mam pusty bęben ale jestem względnie syty. A uczucie mniejszego apetytu jest chyba wskazane przy odchudzaniu no nie?
kolego. oblicz sobie zapotrzebowanie kaloryczne. i zetnij z tego 300 kcal. chudnie/tyje się w kuchni. jeśli chcesz jeszcze przy tym ćwiczyć na siłowni to ekstra. pomoże to przy zrzucaniu kg i przy okazji trochę mięśnia zbudujesz. początki są najfajniejsze bo wszystko idzie do przodu
@Maver87: e internecie są do tego kalkulatory. skorzystaj z 3 zobacz czy wyniki wychodzą podobne. jeśli masz kasę i chcesz bardziej profesjonalnie możesz udać się do dietetyka. ogólnie teraz nie ważne kiedy jesz. masz jeść pi prostu mniej niż potrzebujesz. do tagu silownia, przyklejony jest post w którym wszystko pięknie jest wyjaśnione. zerknij tam, na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedzi.
Regularność posiłków, rano owsianka na wodzie ze śliwkami lub morelami do tego łyżka słonecznika łuskanego. Zero fast foodów itp.

Muszę jeszcze pójść na siłkę - to już niebawem :)
@zgaS:
@robvan: MIT potwierdzony prozdrowotnymi wlascieosciami postu dlatego nie jedzac trzy czy Iles tam godzin po prostu wydluza okres niejedzenia dlatego tak dobrze to na niego wplywa. 8h snu plus trzy godziny I mamy prawie 12h gdzie juz mozna odczuwac prozdrowotne wlasciwosci tego fenomenu
@zgaS: czo ty #!$%@?, wydluzenie okresu niejedzenia korzystnie wplywa na organizm i przemiany w nim zachodzace stad wlasnie mit nie jedzenia po 18 czy pare godzin przed snem