Wpis z mikrobloga

#dieta #mikrokoksy #silownia

Mireczki tutaj 180 cm oraz równe 100 kg żywej wagi - jednym słowem kawał świniaka. Założyłem się z różowym, że do końca marca będzie na wadze 90 kg. Zakład bardziej przy okazji bo i tak zamierzałem wziąć się za siebie - zawsze byłem człowiekiem sprawnym i lubiłem sport i nieźle mi to wychodziło. Teraz męczę się przy sznurowaniu butów... Teraz tak - nigdy nie byłem na żadnej diecie - nie mam pojęcia co jest skuteczne, zdrowe itp. Nigdy również nie chodziłem na siłownie, ale mam za to buty do biegania z których rok albo dwa lata temu czasami były wykorzystywane. Acha, ze zdrowiem mam ten problem, że mój kręgosłup nie jest z tych najprostszych, ale na szczęście jeszcze nic boli... Jest tu na pewno kilka osób, która już przerabiały podobne sytuacje - z mojej strony prośba o rady. Jak zacząć, co zrobić, jak żyć? Może macie jakieś sprawdzone diety, fajne strony internetowe na których są rozpisane diety, ćwiczenia itp.? Wiem, że raczej nie obejdzie się bez MŻ i PŻ... Z góry dziękuję za rady i ewentualnie sorry za spam tagami.
  • 29
@zgaS: 11h jest lepsze niz 8h i tak efekty beda lepsze chociazby prozdrowotne, tak samo jak 16h postu jest lepsze niz 11h. Ty widze dalej nosisz sie ze zdjeciem z czyjas sylwetka, to zapewne jest jeszcze fajniejszy swiat i kredki.
@robvan: #zgascontent XD
@zgaS: takie ze przy jedzeniu 2500kcal nie czuje prawie w ogole glodu, a jak przez trzy dni jadlem normalnie to myslalem ze pol sklepu #!$%@?? Bez roznicy? Zobacze po badaniach, teraz nie mam co mowic.
@zgaS: poczytaj sobie ostatnie badania na ten temat, krytykowac bez konkretow potrafi kazdy, ja jestem miesiac na tym wiec co ci moge powiedziec, wczesniej tez to robilem i bylem bardzo zadowolony
@maze: po co mam czytać jakieś badania skoro sam ich nie zrobiłeś? Śmiech na sali trochę, testowałem i 6 posiłków dziennie, i IF, teraz leci dieta optymalna i na niej czuje się zajebiscie ale po co Ci to pisze skoro maze wie lepiej i już widzi prozdrowotne efekty xd BTW. Dalej mówimy o redukcji? Haha
@Maver87:
-ogranicz tłuszcze (zwłaszcza zwierzęce) na rzecz węglowodanów (wiem co mówią, ale uwierz, nie tuczą :)). najlepiej sporo warzyw i owców, bo zawierają dodatkowo błonnik, witaminy i minerały
-ruszaj się w miarę możliwości
-pamiętaj, lepiej dołożyć ćwiczeń, niż ciąć kalorie