Wpis z mikrobloga

Miraski słyszały o takiej grze jak Spelunky? Od kilku lat regularnie jest przeceniana na wszystkich Steamowych wyprzedażach, kosztuje wtedy gdzieś w okolicach 10-20 złota.

Na pierwszy rzut oka wygląda jak typowa platformówka sprzed dekad, z odrobinę tylko lepszą grafiką, ale wyróżnia ją pełna proceduralność w tworzeniu poziomów. Oznacza to, że świat gry nigdy nie jest taki sam dwukrotnie (no, a przynajmniej z ogromnie wysokim prawdopodobieństwem). Jeśli umrzesz, już nigdy nie wrócisz tam gdzie byłeś :)

W dodatku gra jest bardzo rozbudowana i dopracowana. Istnieje w niej tak wiele różnych motywów, że ja po setkach godzin nadal nie znam jeszcze wszystkich.

Jeśli nie jesteście pewni jak wpleść w platformówkę wątki wykorzystywania seksualnego kobiet oraz satanizmu, zapraszam do zapoznania się ze Spelunkami :)

Poniżej mój film-odpowiedź na wpis jednego z trzech dumnych graczy Spelunek na Wykopie: @wirogez.

Film jest długi, ale przecież nie musicie oglądać całego. Rzućcie tylko okiem, a nuż się spodoba i zaczaicie się przy kolejnej wyprzedaży. Byłoby fajnie gdyby nasza mini społeczność spod tagu #spelunky trochę się powiększyła :)
#steam #spelunkydaily #gry
-PPP- - Miraski słyszały o takiej grze jak Spelunky? Od kilku lat regularnie jest prz...
  • 32
@Sentox: Dokładnie :D Albo w 8 bodajże minut.

Osobiście nie czaję grania dla acziwmentów, więc nawet się w tym nie próbowałem. Pewnie po kilku(nastu) godzinach #!$%@? bym dał radę, tylko po co? :P

@wirogez zrobił Speedlunky po 600 próbach.
@Sentox: Jak długo się gra w Spelunky to po czasie czuje się mniej więcej gdzie jest wyjście :D Ale kompas naprawdę ogromnie pomaga
@Mrboo: Już ogarniam strzały biczem :D Nie ogarniam jeszcze piekła i statku ufoków, no i wnętrzności robala też :P
Ten manewr ze schyleniem się pod toczącą się kulą wymyśliłeś sam? Bo jest genialny :)


@wirogez: Tak, wszystkie moje manewry sam wymyślałem :D Nigdy nie czytałem żadnych poradników nt. Spelunek w necie.