Wpis z mikrobloga

Miraski słyszały o takiej grze jak Spelunky? Od kilku lat regularnie jest przeceniana na wszystkich Steamowych wyprzedażach, kosztuje wtedy gdzieś w okolicach 10-20 złota.

Na pierwszy rzut oka wygląda jak typowa platformówka sprzed dekad, z odrobinę tylko lepszą grafiką, ale wyróżnia ją pełna proceduralność w tworzeniu poziomów. Oznacza to, że świat gry nigdy nie jest taki sam dwukrotnie (no, a przynajmniej z ogromnie wysokim prawdopodobieństwem). Jeśli umrzesz, już nigdy nie wrócisz tam gdzie byłeś :)

W dodatku gra jest bardzo rozbudowana i dopracowana. Istnieje w niej tak wiele różnych motywów, że ja po setkach godzin nadal nie znam jeszcze wszystkich.

Jeśli nie jesteście pewni jak wpleść w platformówkę wątki wykorzystywania seksualnego kobiet oraz satanizmu, zapraszam do zapoznania się ze Spelunkami :)

Poniżej mój film-odpowiedź na wpis jednego z trzech dumnych graczy Spelunek na Wykopie: @wirogez.

Film jest długi, ale przecież nie musicie oglądać całego. Rzućcie tylko okiem, a nuż się spodoba i zaczaicie się przy kolejnej wyprzedaży. Byłoby fajnie gdyby nasza mini społeczność spod tagu #spelunky trochę się powiększyła :)
#steam #spelunkydaily #gry
-PPP- - Miraski słyszały o takiej grze jak Spelunky? Od kilku lat regularnie jest prz...
  • 32
dopiero teraz odpaliłem wideo, więdzę, że też w nienawiści do sklepikarzy wychowany, CHWDS ( )


@TwigTechnology: JS na 90% bo czasem się trochę boję :D

Bo znać to nie to samo co grać. Mi się najzwyczajniej nie podoba, mam tylko dlatego, bo było w Humble Monthly.


@FeniEnt: No jasne, szanuję to :)
@-PPP-: przeszedłem całą grę ze skrótami i wbiłem 9/20 osiągnięć. Do wbicia 10 brakuje mi umiejętności :) największe szanse mam chyba na uratowanie 10 panien albo zabicie 10 sklepikarzy. Btw, nikt z Was nie zmienił panny na mopsa? ( ͡º ͜ʖ͡º)