Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do osób, które są lub były w #zwiazki gdzie był #seks jeszcze zanim był #slub Temat zachacza też o #religia

Przed udzieleniem sobie ślubu trzeba iść do spowiedzi, wiadomo.
Seks przedmałżeński jest grzechem, wiadomo.
Jeżeli świadomie zatai się grzech lub się go nie żałuje, spowiedź jest nieważna, to też wiadomo.

Stąd pytanie, jak to było Was? Nie rozumiem, jak można tego żałować. Rozumiem, jeżeli któraś ze stron przymyka na to oko, ale najciekawsza sytuacja jest wtedy, gdy przyszli małżonkowie traktują religię dość poważnie, a jednak seksy wcześniej były (że takie przypadki są, też wiadomo). Na komentarzu tych ostatnich zależy mi najbardziej, chociaż jak inni mają coś mądrego do napisania, to zapraszam.

Nie żenię się, żaden kolega też nie, po prostu mnie to ciekawi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 85
  • Odpowiedz
@Asterling: Nie mnie to oceniać, czy się spowiada, czy nie. Natomiast jestem w stanie uwierzyć, że jest na świecie mnóstwo pobożnych osób i traktują spowiedź serio.
@Kelemele: To nie temat o tym ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Polonus: Googluję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Asterling: Przyszła żona akurat ma takie same stanowisko w tej sprawie, a ślub cywilny bierzemy w kwietniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W innym przypadku jest zawsze ślub jednostronny czy jak to się tam zowie w kościele.
  • Odpowiedz
@Asterling: Sam widzisz ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Polonus: Znalazłem coś o całkowitym i częściowym oraz doskonałym i niedoskonałym (bojaźliwym) i niewiele to dla mnie zmienia. To cały czas pozostaje grzechem, z którego należy się wyspowiadać.
  • Odpowiedz
@Asterling: akurat w Twoim przypadku to by było tak:
Wchodzi staruszek do konfesjonału i nawija:
- Mam 92 lata. Mam wspaniałą żonę, która ma 70 lat. Mam dzieci, wnuki i prawnuki. Wczoraj podwoziłem samochodem trzy nastolatki, zatrzymaliśmy się w motelu i uprawiałem seks z wszystkimi trzema...
- Czy żałujesz, synu, tego grzechu?
- Jakiego grzechu?
- Co z ciebie
  • Odpowiedz
  • 0
@Shen: u nas ostatnio wykładowca zapytał jedną laskę czy jest za seksem przedmałżeńskim i czy jest wierząca. Na oba pytania odpowiedziała tak i prowadzący zaczął mówić, że to jest wbrew logice ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Shen: Albo robisz zanętę albo nie wiem o co Ci chodzi? Czy Twoje pytanie brzmi: Uprawiam seks przed ślubem ale tego nie żałuje czy moja spowiedź przed samym ślubem będzie ważna?
  • Odpowiedz