Wpis z mikrobloga

Mirkosławy, smaruje taki mały tekst na Wypok o tym, jak wygląda zakrzywienie czasoprzestrzeni przez pole grawitacyjne w ujęciu Einsteina. Mam pomysł jak to wyjaśnić w prosty sposób, nie wymaga nawet jakiejś wiedzy fizycznej. Wiem, że dla niektórych ten koncept jest prosty, ale może byłby ktoś zainteresowany - kto nie do końca wyobraża sobie jak to działa. Wołać kogoś potem? Warto w ogóle?

#fizyka #czasoprzestrzen #podrozwczasie #ciekawostki #tworczoscwlasna #wyjasniajo i może trochę #spacex i #gruparatowaniapoziomu
B.....p - Mirkosławy, smaruje taki mały tekst na Wypok o tym, jak wygląda zakrzywieni...

źródło: comment_IR35GaD8txQCPAH5whxl8wVcCjYE7sVS.jpg

Pobierz
  • 85
Dla mnie Mati to rewelacja, razem z DiCaprio i Tomem Hardym


@Bergkamp: Tak bardzo się zgadzam!

I napisz coś o Wielkim Atraktorze, bo niczego poza zdawkową informacją, że to fenomen grawitacyjny nie mogę znaleźć... :/ Żadnych konkretów, żadnych zdjęć polaroidem... Naukowcy to debile :/
@yourboss: Wielki Atraktor, ciężki temat ale chciałbym to kiedyś ugryźć. Musiałbym o tym więcej poczytać, żeby coś sensownego napisać.

Osobiście, cały ruch materii w lokalnym wszechświecie od momentu wielkiego wybuchu, do prawdopodobnego "spotkania się" całej materii w Wielkim Atraktorze przypominał mi zawsze trochę powstanie i anihilację par cząstek wirtualnych cząstka-antycząstka. Okres życia zjawisk nieporównywalny, ale jednak początek i koniec - duże podobieństwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
powstanie i anihilację par cząstek wirtualnych cząstka-antycząstka. Okres życia zjawisk nieporównywalny, ale jednak początek i koniec - duże podobieństwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Bergkamp: generalnie przyglądając się superstrukturze Wszechświata i gotującej się zupie kwantowo-kwarkowej nie sposób nie dostrzec podobieństw
y.....s - > powstanie i anihilację par cząstek wirtualnych cząstka-antycząstka. Okres...