Wpis z mikrobloga

Hej!!! Mam prośbę, wielką prośbę... Tak się nieszczęśliwie złożyło, że miałem poważny wypadek samochodowy w zeszłym tygodniu wracając z Krakowa z meczu Polaków w piłkę ręczną. Wziąłem na mecz moich dwóch wujków, którzy pierwszy raz mieli okazję zobaczyć tak dużą imprezę na żywo. W drodze powrotnej, przez mój błąd, zderzyliśmy się z busem jadącym z naprzeciwka. Niestety jeden z wujków wylądował w szpitalu w stanie ciężkim i potrzebuje dużo krwi... Jeżeli ktoś chciałby pomóc lub nosił się czasem z zamiarem oddania w najbliższym czasie to dajcie znać. Wiem, że można oddać dowolną grupę krwi, w dowolnym punkcie w małopolsce, wystarczy podać hasło "na ratunek" i dane mojego wujka. Szczegóły podam w pw. Za każdy odruch serca i gest dobrej woli...

#krwiodawstwo #wypadek #pomocy #krakow #999
  • 56
  • Odpowiedz
a jak ludzie się nie zgłoszą to wujka przestaną leczyć i umrze? Na jakiej logicznej zasadzie ma niby działać zbieranie krwii na konkretną osobę?o0
  • Odpowiedz
@yousouyou: Na takiej żeby uzupełniać to co się zabiera. Nie przestaną go leczyć ale krwi jest ograniczona ilość a pacjenci zwalają się non stop. Jeśli zbierasz na daną osobę krew to ta krew do niej nie trafia, tylko do bazy ale ta osoba może dostać tej krwi więcej i szybciej bo nie trzeba trzymać zapasu skoro nowa partia się już szykuje. I nie ważne jaką grupę krwi oddajesz chociaż wiadomo,
  • Odpowiedz
@michalnodi: podaj dane na PW cumplu. Postaram się w tym tygodniu oddać. Przymierzałem się do oddania w najbliższym czasie. A że oddam szybciej i komuś pomogę, to tylko na plus będzie.
  • Odpowiedz