Wpis z mikrobloga

Hej!!! Mam prośbę, wielką prośbę... Tak się nieszczęśliwie złożyło, że miałem poważny wypadek samochodowy w zeszłym tygodniu wracając z Krakowa z meczu Polaków w piłkę ręczną. Wziąłem na mecz moich dwóch wujków, którzy pierwszy raz mieli okazję zobaczyć tak dużą imprezę na żywo. W drodze powrotnej, przez mój błąd, zderzyliśmy się z busem jadącym z naprzeciwka. Niestety jeden z wujków wylądował w szpitalu w stanie ciężkim i potrzebuje dużo krwi... Jeżeli ktoś chciałby pomóc lub nosił się czasem z zamiarem oddania w najbliższym czasie to dajcie znać. Wiem, że można oddać dowolną grupę krwi, w dowolnym punkcie w małopolsce, wystarczy podać hasło "na ratunek" i dane mojego wujka. Szczegóły podam w pw. Za każdy odruch serca i gest dobrej woli...

#krwiodawstwo #wypadek #pomocy #krakow #999
  • 56
Już od kilku lat nie podaje się żadnych danych przy oddawaniu krwi. Trafia ona do wszystkich potrzebujących, a nie do wybranych.


@IdzieGrzesPrzezWies: Nieprawda.

– To nieporozumienie – wyjaśnia Małgorzata Szafran z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku. – Rzeczywiście nie wydajemy już zaświadczeń. To nie znaczy jednak, że nie można już oddawać krwi na rzecz konkretnych pacjentów. Trzeba jednak pamiętać, że kiedy dawca oddaje krew na rzecz konkretnego człowieka, to